DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

FIFA'dan 11 isme geçici hak mahrumiyeti

FIFA'dan 11 isme geçici hak mahrumiyeti

27.05.2015 22:29:47
FIFA Etik Kurulu, haklarında İsviçre ve ABD'de soruşturma açılan, aralarında FIFA başkan yardımcıları Jeffrey Webb ve Eugenio Figueredo'nun da bulunduğu 11 yetkiliye, geçici hak mahrumiyeti cezası verildiğini açıkladı.

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, 1990 yılından bu yana tanıtım ve medya firmalarından rüşvet aldıkları, 2018 ve 2022 FIFA Dünya Kupası'na evsahipliği sürecinde kara para akladıkları iddiasıyla İsviçre, 1991'den bu yana uluslararası futbol organizasyonlarında çok sayıda yolsuzluk olayına karıştıkları iddiasıyla da ABD'deki soruşturmalara konu olan 11 yetkiliye geçici hak mahrumiyeti cezası verildi.

FIFA Etik Kurulu Adalet Komisyonu Başkanı Hans-Joachim Eckert'ın ceza almasına hükmettiği 11 yetkili arasında şu isimler yer alıyor:

"Jeffrey Webb, Eugenio Figueredo, Eduardo Li, Julio Rocha, Costas Takkas, Jack Warner, Rafael Esquivel, Jose Maria Marin, Nicolas Leoz, Chuck Blazer ve Daryll Warner."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adil olun

bakın hangi isim adı altında olursa olsun pkk ve bilumum uzantıları her yerde anarşi ve kaosun baş mimari ve sorumlusudur. Ülkemizin doğusunda suriye de irak ta kendinden olmayanlara tecrit ve yok etme politikası güdüyor kendisi gibi olmayanlara hayat hakkı tanımayıp hainlik yaftası vurabiliyor ibretle son yaşananları izliyor ve takip ediyoruz kukla cı kuklası ni istediği gibi oynatıyor. $_€

Görüş Bildir Bizimle Paylaş