Eski hakim Aynur Göçmen: Erkekler ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürüldü

Eski hakim Aynur Göçmen, sosyal medyada paylaştığı bir videoda yasaların kadınlara pozitif ayrımcılık tanımasına tepki gösterdi.

24.12.2019 10:03:12

İstanbul Sözleşmesi ve kadınlara tanınan pozitif ayrımcılığa dikkat çeken eski hakim Aynur Gökmen yasalara göre kadının beyanının esas alındığı ve erkeğin ne dediğinin kimsenin umrunda olmadığını savundu.

OĞLUNU SAVUNMAK İÇİN HAKİMLİKTEN İSTİFA ETMİŞTİ

3 Ekim 2018'de Bakırköy'de bulunduğu araç içinde kız arkadaşını döven Görkem Sertaç Göçmen, kendisini uyaralanlarla girdiği tartışmanın ardından aracını vatandaşların üzerine sürerek 6 kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Daha önce de 9 farklı suça karışmış olan Göçmen 14 aydır cezaevinde yatıyor. Oğlunun avukatlığını yapmak için hakimlikten istifa eden Aynur Göçmen, sosyal medyadan da açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

“ERKEK İKİNCİ SINIF VATANDAŞ OLARAK TESCİLLENDİ”

İstanbul Sözleşmesi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesi Kanun ve Aile İçi Şiddet Büroları'nın erkeği toplumda ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürdüğünü belirten Göçmen, ''15 yıl İstanbul'da 3 farklı adliyede görev yaptım. İstanbul'daki kadın profili mağdur edebiyatı yapan, tüm maddi yükünü kocasına taşıtan ve bir de üstüne erkeği aşağılayarak psikolojik şiddet uygulamaktan kaçınmıyor. Erkeklerin yasalar ve adli merciler önünde ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürüldüğünü gördüm. Hep kadının beyanı esas alınırken erkeğin ne dediği kimsenin umrunda olmadı'' ifadelerini kullandı.

“ERKEĞE PSİKOLOJİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİM”

Son olarak oğlu üzerinden yıpratılmaya çalışıldığını vurgulayan Göçmen, kadınlar tarafından erkeğe karşı uygulanan psikolojik şiddete karşı mücadele etmeye devam edeceğini vurguladı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Tesekur ederiz hakim hanım biz erkeklsr iş yerlerinde işveren tarafından zaten psikolojik olarak esir durumdayız buda yetmezmiş gibi evdede asagılanmaya maruz kalıyoruz ondan sonra kadınların bu tavrına dayanamayıp cinayet işlemek gibi bir yol seciyoruz ama bizi bu duruma sokan psikolojik faktörleri hic kimse dusunmuyor bu konuya egildigini

mustafa

ARKADAŞLAR KADIN,ERKEĞİN,ERKEKDE,KADININ KÖLESİ OLMALI İKİSİ BİR BÜTÜN.

mustafa

ARKADAŞLAR ERKEĞİ 2 SINIF VATANDAŞ KONUMUNA SOKTULAR AVRUPADA KADINLAR ERKEĞİNİN AYAKLARINI YIKIYOR NEDEN YANLIŞ ANLAŞILMASIN AİLE KURUMUNA SAYGIDAN BİZLERİ BÖYLE YIKIYORLAR AİLE KURUMUNU SAYGINLIĞINI YOK EDEREK.BEN KADINA,ERKEĞE DAHASI CANLIYA SAYGILI OLMAYA CALIŞAN BİRİYİM ALLAHIN YARATIĞI HERŞEYE RAZIYIM.O HERŞEYİ İYİ BİLİR. HAKİME HANIMA SAYGILAR SUNARIM.

cihat

mesele aslında kadın erkek meselesi değil eğitimsizlik cahillik. sen devlet olarak olarak vatandaşlarına en iyi eğitimi ve medeniyet kurallarını verekceksin ki çocuk eşitliğin ve adaletin ne olduğunu bilerek büyüyecek haklılığını güç kullanarak kazanmayacak. (örnekte olduğu gibi) . ailelerde cocuklarını insan gibi yetiştirecek ki aileleride sonuçta devlet ve onların anne babası yetiştiriyor. işin ucu her zaman kanun koyucuya çıkar. bu yüzden diyoruz ''eğitim şart''. her şeyin çözümü eğitilmiş medeni insandır. yoksa kanun ne olursa olsun onu düzgün uygulayacak olan insandır. kaliteli insan

Aynen haklı

can

kesinlikle haklı. kadınlar her konuda kadın oldukları için öndeler. hak ve haksızlık aranmıyor. kadın varsa cinsiyetine bakılıp karar veriliyor. adalet sadece kadınlara işliyor. bu hatadan dönülmesi gerekiyor.

serdar

Kesinlikle haklı. Erkekler kadınların kölesi durumuna getirildi.

KESİNLİKLE DOĞRU. ÇIKIP BİR SEY SÖYLEMEYE ÇALIŞSAK SEN , KADIN CİNAYETLERİNİ SAVUNUYORSUN OLACAK. PEKİ EŞİ UYURKEN BAŞINA SİLAH DAYAYAN AMA NASIL ATEŞLENECEĞİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN VURAMAYAN ŞİKÂYET ETMEYE GİDİLDİĞİNDE İSE, YAPACAK BİR SEY YOKTUR DENİLEN BİR DÜZEN OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ