DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Esenyurt'ta bu kez 4 katlı kaçak hastane basıldı!

Esenyurt'ta içinde laboratuvar, doğumhane, muayenehane odaları, ecza deposu bulunan 4 katlı kaçak hastane, ekiplerce mühürlendi. Hastanenin yabancı uyruklu müdürü, baskın sırasında yangın merdiveninden kaçtı. Öte yandan kaçak hastanede yabancı uyruklu doktorların kendi ilaçlarını yaparak hastalara verdiği öğrenildi. Miss Uganda, düğün salonlarında pazar ayini gibi dikkat çeken etkinliklerin adresi Esenyurt'ta son olarak ikamet izin başvuruları sınırlandırılma kararı alınmıştı.

01.02.2021 19:32:54

İstanbul Esenyurt'ta 4 katlı bir binanın kaçak hastane olarak kullanıldığı ihbarını alan ekipler binaya baskın düzenledi.

Mehterçeşme Mahallesi'nde bulunan 4 katlı binada kaçak hastanenin faaliyet yürüttüğü bilgisini alan ilçe ekipleri, adresi kontrole gitti.

tpTrbUB5V0yOC6GzdetDxA

Yapılan kontrollerde hastanenin kaçak olduğunun ortaya çıktı, polis ekipleri çağrıldı.
Hastanede bulunan yaklaşık 15 çalışanın ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

PONLS39hTkWepDKvjPnniA
4 katlı binada laboratuvar, göz muayene odası, doğumhane, ecza dolabı ve tıbbi cihazlar tespit edildi.
Hastanedeki tıbbi cihazlara Esenyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri el koyarken, ilaçlar da imha edilmek üzere toplandı.

ZUWWwC_4BUu5LzLrBldIhg

HASTANE MÜDÜRÜNÜN KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ
İddiaya göre hastanenin müdürü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin binaya geldiğini öğrenince kaçtı
Kaçmak için binanın yangın merdivenini kullanan ve yabancı uyruklu olduğu öğrenilen müdürü yakalamak için polis ekipleri çalışma başlattı.

PtgSMpq-xESSvFpn8-MSSA

"BİR HASTANE GİBİ"
Kaçak hastanedeki bölümleri anlatan Esenyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkili doktoru, "Esenyurt'ta bir kaçak muayenehaneye baskın yaptık. 4 katlı bir bina ve birçok bölümde muayenehaneler ve laboratuvarlar bulunuyor. Kan cihazı, otoklavlar, gerekli kimyasallar var. Aslında bir hastane gibi.

jBaSBSm2ZUy-OYMJDL5YqA

Burası laboratuvar bölümü. Diğer yerlerde hasta kayıt ve muayenehaneler var. Nereden baksanız 10 tane oda vardı. Göz bölümü var. Gelen şikayetler üzerine Esenyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri olarak denetime geldik. Gerekli işlemleri yapıyoruz şu anda" ifadelerini kullandı.

c2NAQKD6NUako4caILL-YQ

"KENDİ YABANCI İLAÇLARI DA OLUYOR"
Kaçak hastanede, yabancı uyruklu doktorların kendilerine ait ilaçları da hastalara verdiğini söyleyen doktor, "Küçük bir eczane diyebiliriz buraya. Genelde vatandaşlar bu ilaçları, aile hekimlerine gidip yazdırıyorlar. Normal eczanelerden alınan ilaçlar olduğu gibi kendi yabancı ilaçları da oluyor. Bunlar bit ve pire ilacı. Bir şekilde temin edilip, hastalara veriliyor" şeklinde konuştu.

4xnaaZSkPkKz0Yr57Ivq2w

İMHA EDİLECEK
Ecza deposunda bulunan ilaçların imha edileceğini belirten doktor, "Tabi şimdi bu kutuların içeriği ne, değiştiriliyor mu, başka bir ilaç bırakılıyor mu bilinmediği için aslında halk sağlığını baya tehlikeye atılan bir durum. Kişilere burada ilaç adı altında başka şeyler de veriliyor olabilir. Şeker de verebiliyor olabilirler. Bunları tabi takip edemiyoruz. Bunları toplayıp, imha ediyoruz" dedi.

VcNT1vzygEeuE5NjCSpUXw

LqDMBc1S1kCF6GMswBOaqQ

S2E6RwsM2Ee-Y_lMB_XOyw

5yzvCkcL9EmjjOPc7RXrtQ

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan