DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eroğlu: Akıllarını 1 dolara satmış hainler

'Demokrasi nöbeti'ne katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, 'Bunlar akıllarını 1 dolara satmış hainlerdir' dedi...

28.07.2016 04:46:54

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şehitlerimizin sayesinde kahraman millet 15 Temmuz'da bir destan yazdı." dedi.

Bakan Eroğlu, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek için geldiğiCumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminden milletin büyük bir zaferle çıktığını belirterek, "Milletimizin feraseti, Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, Bakanlar Kurulunun, Başbakanın, milletimizin cesareti, kararlılığı sayesinde darbe girişimi akamete uğradı." diye konuştu.

Eroğlu, FETÖ'nün bu girişiminin sadece hükümeti yıkmaya yönelik değil, milleti parçalamak, milleti yok etmeye yönelik bir girişim olduğuna işaret ederek, "Onların bir hesabı varsa Rabbimizin de bir hesabı var. Onların hesapları alt üst oldu. Neticede bu milletin bahtı açık. Bundan böyle hiçbir kimse darbeye teşebbüs edemeyecek, rüyasında bile göremeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Asker kılığına girmiş hainlerin millete ateş ettiğini, kendisinin de o gece külliye yakınında olduğunu dile getiren Eroğlu, 246 şehit verildiğini ifade ederek, "Şehitlerimizin sayesinde kahraman millet 15 Temmuz'da bir destan yazdı." ifadesini kullandı.

Fetullah Gülen'in iadesi konusunda da görüşü sorulan Eroğlu, girişimlerde bulunulduğunu söyleyerek, Gülen'in bazı ülkelerin, bazı istihbarat örgütlerinin maşası durumunda olduğunu, ABD'nin elebaşı Gülen'i teslim etmesini umduğunu söyledi.

Bir gazetecinin sorusu üzerine demokrasi şehitlerinin isimlerinin yaşatılacağını dile getiren Bakan Eroğlu, şehitlerin zaten ölmeyeceğini ifade etti.

"221 kişi daha açığa aldık"

Darbe girişimi sonrası kamu kurumlarında FETÖ'yle bağlantılı olanların görevlerinden uzaklaştırılmasını da değerlendiren Eroğlu, şöyle konuştu:

"Bunlar asalaktı. Milletin derdiyle dertlenmeyip, milletin işlerini aksatan ve devleti yıkmaya çalışan hainlerdi. Bunlar bir nevi mikroptu. Mikropların temizlenmesiyle idareler daha da rahatladı. Mesela bizim bakanlığımızda 17-25 Aralık'tan sonra pek çok temizlik yapıldı ama şu anda hala bazı mikropların olduğunu gördük, neticede bu 221 kişi daha açığa aldık. Diğer bakanlıklarda da bunlar devam ediyor. Çünkü devletten maaş alıp, devlete, millete ihanet etmek kabul edilemez. Çok büyük bir suçtur."

"Bunlar akıllarını 1 dolara satmış hainlerdir"

Ordu içinde darbecilerin yüzde 1,5 düzeyinde bulunduğunu ve hainlerle, Mehmetçiği karıştırmanın doğru olmadığını da söyleyen Eroğlu, "Bunlar akıllarını 1 dolara satmış hainlerdir." dedi. Eroğlu, kamu kurumlarından, ordudan, emniyet teşkilatından temizleninceye kadar mücadelenin devam edeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç da bundan sonra "Türkiye'nin geleceği aydınlıktır. Bundan sonra 2023 yılına çok daha rahat yürüyecektir. Bundan sonra Türkiye'nin dostları sevinsin, düşmanları kara kara düşünsün." ifadelerini kullandı.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise dünyanın 100 yılda 120, 2000'den bu yana da 20 darbe gördüğünü belirterek, "Ancak ilk kez böyle bir millet gördü. Yüreğini, basiretini, ferasetini buraya getirmiş olan halkımız, vatandaşımız hamdolsun bu ülkenin geleceğine, istikbaline, istiklaline el koymuş oldu." diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş