DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Erdoğan: Haçlı-Hilal savaşı başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın başörtüsü yasağı kararına tepki gösterdi.

6 Yıl Önce
2017-03-16 17:06:48

TIMETURK|HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nın "İşverenler çalışanlarına başörtüsü yasağı getirebilir" kararına yönelik eleştirilerde bulundu.

Erdoğan, "Hani inanç özgürlüğü, hani din özgürlüğü? Bu kararı veren kim? Avrupa Birliği, bunlar haçlı-hilal savaşını başlattılar. Başka izahı yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"Hollanda Nazi tokadı yedi, Ey Hollanda sen benim Müslüman kardeşimi Srebrenitsa'da katlettiniz. bunları biz unutmuyoruz. Orada Boşnak kardeşlerimi şehit ettiler. Hepsini yaktılar biliyorsunuz, birçoğunun kabri bilinmez. AB'nin Adalet Divanı bir açıklama yaptı, duydunuz değil mi? İş verenler ediyor ki; isterseniz iş yerlerinde baş örtülü çalışmak isteyenlere müsaade etmeyebilirsiniz. Hani inanç özgürlüğü, hani din özgürlüğü? Bu kararı veren kim? Avrupa Birliği, bunlar haçlı-hilal savaşını başlattılar. Başka izahı yok.

Sakarya, bunlara gereken dersi veriyor mu? İhanet çizgisine varan ana muhalefetin başındaki zata 16 Nisan'da dersini veriyor muyuz? Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya; Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!

Maşallah, bu ne güzel tablo. Bak 16 Nisan'da adım adım takip edeceğim. Bakalım Sakarya ne yaptı, sandıkları patlattı mı diye izleyeceğim. Çünkü kardeşlerim, Türkiye 16 Nisan'da tarihi bir seçimde bulunacak. Yeni bir yönetim sistemine geçiyoruz. Bu sistemin amacı ülkemizde güven ve istikrar ortamını kalıcı hale getirmek." .

YORUMLAR (4)

Sezai

Bu savaş 2003'te başlamıştı hem de biz bop eş başkanlığını kabul ettiğimiz de...

adalet

tramp radikal islama savaş açacağım dedi. tramp a hiç ses çıkarmadın ama...?!

muzaffer

Ab bakanligida icimizdeki karacahisar kalesi o zaman. Sen patlat karacahisari vasilyus adina cikardigin ab uyum yasalarini, bizde sandiklari patlatalim sayin c.baskanim.

kenan onur

işveren dilediğini çalıştırır bunu HAÇLI HİLAL savaşı ile alakası ne? erdoğan acitasyon yapıyor. lider ağzından çıkanı ÖLÇMELİ yoksa LİDER değil ŞÖHRET isteyendir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş