DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan'dan önemli uyarı: İstanbul, sokak sokak dolaşılacak

'AK Parti kulislerinden edindiğim izlenimleri paylaşmak istiyorum' diyen Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın uyarılarını aktardı.

4 Yıl Önce
2017-09-26 09:32:44

TIMETURK | HABER MEKREZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'yla ilgili istişare toplantısında konuştu ve  “İstanbul'u kaybedersek Türkiye'yi kaybederiz” uyarısında bulundu. Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi de bugünkü köşesinde "AK Parti kulislerinden edindiğim izlenimleri paylaşmak istiyorum" diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarılarını aktardı.

İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü:

ERDOĞAN'IN UYARILARI

1- “Çıtayı kendi elimizle en yükseğe koyduk. Önceden yüzde 40'la seçim kazanıyorduk. Ancak kendi elimizle bunu yüzde 50 artı 1 yaptık. İstanbul'da 10 milyon seçmen var. İstanbul seçimleri Türkiye ortalamasını etkiliyor. Seçim kazanmak için artık yüzde 40 almak yetmiyor. En küçük bir yanlış bizi götürür. Bunu düşünerek hareket etmeliyiz”
2- Şunu hatırımızdan çıkarmamamız lazım. Türkiye ve İslam dünyası hatta ümmet bizden hizmet bekliyor. Bu şuuru kaybetmememiz lazım.
3- Davaya sadakat çok önemli. Ben sadakat ararım. Çünkü her şeyin başı sadakat. Başında da söylediğim gibi en büyük sadakat davaya olan sadakattir.
4- Bu iş kişisel hesaplarla yapılacak bir iş değil. Herkes kişisel oyun oynuyor. Bu yaklaşım seçimlerde bizi sıkıntıya sokar.
5- Milletvekillerine buradan görev veriyorum. İstanbul'u sokak sokak dolaşacaklar.
6- İlçe belediye başkanlıklarının en az yarısını kazanmalıyız. Ama bu tempo ile olmaz. İlçe belediyelerinin çalışmalarından memnun değilim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, “Tarihi günleri yaşıyoruz. Tarihi günlerin içindeyiz. Benim bildiklerimi siz bilemezsiniz, sizin bildiklerinizi ben bilemem” diye bitiriyor.

KILIÇDAROĞLU DA FARKINDA

İstanbul'u kazanmanın Türkiye'yi kazanmak olduğunun sadece Erdoğan farkında değil. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisine, “İstanbul'a özel bir önem verin” talimatını vermiş. Kılıçdaroğlu hedef olarak 16 Nisan'daki oy oranının aşılmasını göstermiş, “İstanbul'da 16 Nisan'ın üstüne koyun” demiş. 16 Nisan'da İstanbul'daki hayır oylarının oranı Türkiye ortalamasının üzerinde, yüzde 51.35'di.

SONUÇLARA İSTANBUL ETKİSİ


İstanbul iki açıdan önemli.

1- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kaybeden, Türkiye'de gerilemeye başlıyor. ANAP İstanbul'dan doğdu, İstanbul'u kaybedince Türkiye'yi kaybetti.
2- İstanbul başta olmak üzere yerel seçimlerde yaşanacak bir başarısızlık, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de olumsuz etkileyecek.
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İstanbul'un kendisini aşağıya çekmesini değil tam aksine tramplen etkisi göstermesini istiyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş