DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan Ayasofya'yı ibadete açacak mı?

Pazar günü düzenlenen Büyük Ayasofya Yürüyüşü’ne gösterilen yoğun ilginin ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Türkiye 30 Mayıs’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’nın açılacağı müjdesi vermesini bekliyor.

7 Yıl Önce
2015-05-26 16:07:31

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

Sosyal medyada örgütlenen bir grup gencin çağrısıyla geçtiğimiz günlerde düzenlenen Büyük Ayasofya Yürüyüşü'nün ardından Ayasofya'nın açılıp açılmayacağı merak konusu oldu. Nuredddin Yıldız, Metin Balkanlıoğlu, Dr. İhsan Şenocak, Yusuf Kaplan, Bülent Yıldırım, Mehmed Fırıncı gibi isimler Büyük Ayasofya Yürüyüşü öncesi Ayasofya'nın açılması çağrısında bulunurlarken, yürüyüşe katılan binlerce vatandaş Erdoğan'dan Ayasofya'nın açılmasını talep etti.

Şenocak: Mabedlerimiz bizim namusumuzdur

Düzenlenen programdatopluluğa hitap eden Dr. İhsan Şenocak, Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han'ın siyasetin merkezine vurduğu bir fetih ve izzet mührü olduğunu belirterek, Ayasofya ve bütün mabetlerin İslam ümmetinin namusu olduğunu aktardı.Şenocak, sözlerini şöyle sürdürdü:" Ayasofya'yı, Allah'ın kalbini mühürlediği adamlar kapattılar. Artık kalbi mühürlenen adamların mühürlerinin bir hüküm ifade etmediğinin ilan edilmesi için Ayasofya mutlaka açılmalıdır.”

Özköse: Diriliş Ayasofya'nın açılmasıyla başlayacak”

Gazeteci- Yazar AdemÖzköse de İslam'ı, Kuran'ı ve başörtüsünü bu memleketten silmek isteyenlerin Ayasofya'yı kapattıklarını, Ayasofya'daki hilallerin yerine haçları diktiklerini söyledi. Fatih Sultan Mehmet'in ''Ayasofya'yı kapatan ahirette rahat yüzü görmesin. Ayasofya'nın kapatılmasına rıza gösteren Müslümanlar da ahirette rahat yüzü görmesin'' vasiyetinde bulunduğunu anımsatan Özköse, ''Buna rağmen Ayasofya'yı kapattılar. Şimdi ben buradan Ayasofya'yı kapatanlara sesleniyorum. Biz, Ayasofya'yı mescide, camiye çeviren Fatih Sultan Mehmet dedemizin torunlarıyız. Biz, İstiklal Mahkemelerinde astığınız Şeyh Sait'lerin torunlarıyız ve biz geri döndük. Kapısına mühür vurarak milletimizin ruhunu, mukeddasıtını kilitlediğiniz Ayasofya er veya geç mutlaka açılacaktır. Eğer bir diriliş ve yükseliş olacaksa bu Ayasofya'nın açılmasıyla başlayacaktır ” dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ayasofya Barış Müzesi

Merhaba,Ayasofya tartışmasıyla ilgili kapsamlı bir site:http://www.ayasofyabarismuzesi.com/Ayasofya müze olarak kalmalı ancak hem Müslümanların hem de Hıristiyanların sembolik ibadetine izin verilmelidir.

basri

chp ye asla oy vermeyi düşünmem ama ayasofyayı kim açarsa açsın oyumu kesin onundur

MALKOÇOĞLU

Fatih vasiyetinde diyorki:Kim ki, bâtıl gerekçelerle, bu vakfın şartlarından birini değiştirirse veya vakfın tebdili ve iptali için gayret gösterirse; vakfın ortadan kalkmasına veya maksadından ve gayesinden başka bir gayeye çevrilmesine kastederse ,Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların laneti üzerlerine olsun' Ebediyen Cehennemde kalsınlar, onların azapları asla hafifletilmesin ve onlara ebediyen merhamet olunmasın. Kim bunları duyup gördükten sonra değiştirirse, vebali ve günahı bunu değiştirenlerin üzerine olsun.Allah her şeyi işitir ve bilir

cesur lider istiyoruz

mhpliyim ama ayasofyayı açarsa hatta açacağım dese bile yeterli oyum akpye

M

Tayyip, birde bunu basarirsan, insaAllah basarirsin, bu milletin seni unutamamasi için ana sebeb olur. gavur dahda kudurur, biz sana daha fazla baglaniriz. belki basireti baglananlarin basiretleri açilirda gerçegi görüp bu kervana katilirlar. Tabii, kimiside, camii'yi açti ama o esbaskan, ama o sudur budur der. simdiye kadar size kulak asmadik, bundan sonrami asacagiz?

turan

türkiyenin şu an bunu yapacak ve altından kalkacak yeterli güçte değildir, destek verin güçlensin bunu aç bunu kapa destek vereyim politikası ile bir şey yapılmaz, yarın başka bir bahane ile destekten vaz geçersiniz eğer genel gidiş doğru ise desteklemek lazım ,güçlenmeye devam edilirken belirli zamandan sonra açma vakti gelir ama şimdi değil,olması gerekenlerden bir örnek savunma sanayinde kendine yeterli hale gelmeden olmaz .

turan

türkiyenin şu an bunu yapacak ve altından kalkacak yeterli güçte değildir, destek verin güçlensin bunu aç bunu kapa destek vereyim politikası ile bir şey yapılmaz, yarın başka bir bahane ile destekten vaz geçersiniz eğer genel gidiş doğru ise desteklemek lazım ,güçlenmeye devam edilirken belirli zamandan sonra açma vakti gelir ama şimdi değil,olması gerekenlerden bir örnek savunma sanayinde kendine yeterli hale gelmeden olmaz .

AYASOFYA

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اِنْ تَنْصُرُوا اللّٰهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ اَقْدَامَكُمْ 'Ey iman edenler, eğer siz Allah'a, Allah'ın dinine yardım ederseniz, O da size yardım eder. Kendinize itimadınızı artırır, ordunuzu güçlendirir, devletinizi ayakta tutar, itibarınızı yüceltir. Sizi kararlı, sabırlı ve azimli hale getirir'.

metin

Allahım sen bu liderlerimize yardım eyle de mahsun Ayasofya tekrar ibadete açılsın Fatih Sultan Mehmet hanın bedduası duaya çevrilsin...bizlerde bütün ümmette erdoğana hayır dua etsin bu vesileyle ümmetin dirilişine vesile olur inşallah....

metoor

açılışa oylar %5 artar ve 48-51 bandına gelir açılmazsa %2-3 azalır 42-43-44 olur. Açan ne için açarsa açsın ama açsın

Görüş Bildir Bizimle Paylaş