Engin Öztürk kimdir? Engin Öztürk'ün babası, ablası, annesi, oynadığı diziler ve filmler...

Engin Öztürk kimdir? Kendini oynadığı dizilerle tanıtan Engin Öztürk'ün hayatı merak konusu haline geldi. 2017 yılında ablası Berrin Öztürk'ü kaybeden oyuncunun ailesi araştırılıyor. Peki ama Engin Öztürk kimdir? Kaç doğumlu, kaç yaşında? Hangi okullardan mezun? Hangi üniversitede okudu? Boyu, kilosu, eşi, sevgilisi, ebeveynleri ve hayatı...

14.01.2021 09:09:36

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 3 ablası vardır. Baba tarafı Bulgaristan, anne tarafı ise Selanik göçmenidir. Lise yıllarında başlamak üzere 8 yıl voleybol oynamıştır. Eskişehir'de Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara'ya gelmiştir. Ardından 2008 yılında Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde okuyan Öztürk, 2012 yılında mezun olmuştur.

2003 yılında Hava Astsubaylık Meslek Yüksek Okuluna girerek 2005 yılında mezun olmuştur. Ancak daha sonra askerlik mesleğinin kendisine uygun olmadığını anlamış ve konservatuvara girmiştir. Tiyatro merakı meslek yüksek okulu okuduğu dönemde Tiyatro kolunda olmasındna geliyor.

2010 yılında seçmelerine katıldığı FAtmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide Selim Yaşaran karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk'ün büyük çapta tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünü oynadığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır.

Bunun yanı sıra Star Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde ll.Selim rolünü, Hatırla Gönül dizisinin iç mimarlık okuyup marangoz olan Yusuf rolünü canlandırmıştır. Ardından Yüksek Sosyete dlı adizide Kerem Özkan karakterini canlandırmıștır.

2018-2020 yılları arasında Netflix'in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız dizisinde Levent Topal karakterini canlandırmıștır. 2019 yılında Yüzleşme dizisi ve 21 Şubat 2020 tarihinde vizyona giren Biz Böyleyiz filminde oynamıştır. 2020 yılında ise Netflix'in yayınlanacağı absürt komedi dizisi olan 50m2 dizisine hazırlanmaktadır.

Boy: 1.84

Ebeveynleri: Erdoğan Öztürk, Nermin Öztürk

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)