DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Emekliye 17 Ocak'ta çifte zam

Emeklilerin zamlı maaşları 17 Ocak'tan itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. Ocak maaşlarında hem 100 liralık seyyanen zam hem de yüzde 3.86 oranındaki enflasyon olacak.

10.01.2016 11:57:41

Yaklaşık 11 milyon emekli için Ocak ayı zam ayı oldu. Bu ay tüm emeklilerin maaşları artacak.

Sayıları 8.9 milyonu bulan SSK ve Bağ-Kur emeklisi hem seyyanen zam hem de enflasyon oranında artış alacak. Memur emeklileri ise 2016'nın ilk 6 ayı için yüzde 6'lık artışın dışında oluşan enflasyon farkını da hesaplarında görecek. Böylece tüm emekliler çifte maaş alacak.

Takvim'in haberine göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına önce yüzde 3.86'lık enflasyon zammı yapılacak. Ortaya çıkacak rakama 100 lira seyyanen zam eklenecek. Böylece 1.500 lira alan bir emeklinin maaşı Ocak'ta 1.657 lira 90 kuruşa çıkacak. Memur emeklileri ise yüzde 6'lık ilk zam dilimini bu ay maaşlarında görecek. Buna enflasyondan oluşan yüzde 1'lik bir rakam da eklenecek. Zamlı maaşlar 17 Ocak'tan itibaren 25'ine kadar hesaplara yatmaya başlayacak. Temmuz ayı emekliler için yine zam ayı oluyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak ile Temmuz arasında oluşacak enflasyon kadar artışa kavuşacak. Memur emeklileri ise Temmuz'da yüzde 5'lik bir zam ve enflasyon farkı daha alacak.

1452283832508

1452371150796

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İsmail OZDEMiR

2-3-Demokrat-hak-hukuk devletinde birde refah zammı olmalı ekstradan. o nerde?4-memur emeklisine bir yıl önce verdiğini diğerlerine bir yıl sonra vermek de adalet değildir.5-Bankaları kontrol etmeyip,luzümsüz masraflarla halkı soydurmak adalet değil.6-Şirketleri belediyeleri kendi haline bırakıp,onların hizmetlerini halkı ezmesi adalet değil.7-Vekile bürokrata Yüksek zam verip memura enflasyon eklemek de adalet değil.

İsmail OZDEMiR

Bu MESAJI AKPye göndersin kimse.1-Eyy AKP! Ey BAŞBAKAN! Ey,CUMHURBAŞKANI! ADALETten söz ediyorsunuz. Samimi iseniz size bir hatırlatma. Sadece enflasyon zammı adalet olamaz.1-Bir yıl boyunca bu enflasyonla yaşadı millet. Enflasyon zammı tahminen sene başında olmalı,sonunda olmaz.2- Enflasyon zammı yaptın ama AKP-İKTİDAR vergilere de zam yaptınız. Kaşıkla verip kepçeyle almaya adalet mi denir. Enflasyon zammı yaptın mı sen hiçbir şeye zam yapmamalısın. Benzine zam,vergilere zam. Ulaşıma zam. İnsaf.Onlara ne kadar zam olduysa maaşa da o kadar zam yapmalı ki adalet olsun.

sakir kaleli

Allah bin bereket versin Allah devletimize hükümetimize milletimize zeval vermesin Büyük Allahım yar ve yardımcıları olsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş