DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Emeklilere müjde! Promosyonda otomatik ödeme şartları kaldırıldı!

Emeklilerin bankalardan promosyon alması için getirilen kredi kartı alma veya fatura için otomatik ödeme talimatı verme şartı kaldırıldı.

5 Yıl Önce
2017-02-24 12:40:13

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Emeklilerin promosyon almak için bankaların bazı şartlarını kabul etmeleri gerekiyordu. Bunlar arasında bankadan kredi kartı alma, kredili mevduat hesabı açma veya faturalar için otomatik ödeme talimatı verme gibi şartlar bulunuyordu.

Bunlardan en dikkat çekeni bazı faturalara "otomatik ödeme" uygulamasıydı. Bankaların bu talebi ise emekliler tarafından reddedilmiş ve günlerdir röportaj veren emeklilier "bunu yapamayacaklarını, kendilerinin zorlandığını" söylemişlerdi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU, HABERLER ÜZERİNE KONUYA EL KOYDU

Bu gelişmeler üzerine Bakan, aynı bankada 3 yıl kalma dışında başka bir şart olmayacağını söyledi.

İstanbul'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, “Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, 'Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.' (Bankalar) Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyeceklerBugün biz gerekli talimatı bütün bankalara gönderdik. Emeklilerimizden promosyonla ilgili 'Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum' protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler, dün akşam yaptığımız görüşmelerden sonra. Dolayısıyla bürokrasi yok" ifadelerini kullandı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş