DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Elektriği kaçak kullanıyorsan kullan ama'

DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, 'elektriği kaçak kullanıyorsan kullan ama israf etme,' dedi...

7 Yıl Önce
2015-06-04 07:51:27

Ajanslarda yer alan habere göre; Keban ve Karakaya Barajları'nın ürettiği elektriğin, israf edilen miktarı karşılamadığını belirten DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, "Biz yine de 'kaçak kullanıyorsan kullan ama israf etme' diyoruz" dedi.

Murat Karagüzel, DEDAŞ Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde basın toplantısı düzenledi.

Karagüzel, "tarımsal sulama desteklerine Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) DEDAŞ tarafından blokaj konulduğu" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Diyarbakır'da çiftçilerle 3 yıllık bir sözleşme imzalandığını ve kayıt dışı tüketimi engellemek için çiftçilerin sayaç taktırdığını ifade eden Karagüzel, şöyle konuştu:

"Bu sayaçların kaydettiği tüketim miktarının yüzde 41'ini alarak çiftçilerimizle sözleşme imzaladık. Bu anlaşmayı imzalayan çiftçilerimizin desteklerine blokaj söz konusu değil. Sayaç taktırıp bu anlaşmaya dahil olan çiftçilerimiz için bu blokeyi kaldırıyoruz. Ancak anlaşma yapmayan çiftçilerin desteklemelerine tebliğ gereği bloke konuldu."

‘Kaçak kullanıyorsan kullan ama israf etme'

Bölgede yaklaşık 20,5 milyar kilovat saat elektrik tüketildiğini, israf oranının ise arttığına dikkati çeken Karagüzel, "Abonelerimiz kaçak elektrik kullansalar dahi israf etmeseler, biz bu 20 milyarın 8 milyar kilovat saatini rahatlıkla tasarruf edebiliyoruz. Bunun rakamsal karşılığı 2,4 milyar liradır" diye konuştu.

"Keban ve Karakaya Barajları'nın ürettiği toplam elektrik, bizim israfımızı karşılamıyor. Biz yine de 'kaçak kullanıyorsan kullan ama israf etme' diyoruz" diyen Karagüzel, vatandaşları israf konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet fatih barış

Ben bir müslüman kürt olarak türklere güvenmek isterdim!!!!Ama kürtler batının gözünde hepsi Selahaddin eyubidirler, onun için bize acımazlar ve biz ne yapsak da onların düşmanıyız.Çünkü sultan selahaddin 1193 te vefat ediyor, ingiliz komutan 1908 te mezarına tekme atıyor.bu namuzsuzlar unutmuyorlar ve kürtlere rahat da vermiyorlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş