DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Elazığ'da yangın

Elazığ'da yangın

23.06.2015 18:37:27
Elazığ'da bir binanın çatı katında çıkan yangın, korku ve paniğe neden oldu.

Hilalkent Mahallesi 406. Sokak'ta on katlı bir binanın çatı katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Çatıdan dumanların yükseldiğini gören mahalle sakinleri durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede yangının çatının tamamını sarması üzerine binadakiler tahliye edildi, çevrede güvenlik önlemi alındı.

Çatıdan düşen parçalar binanın çevresinde de yangına neden oldu. Olay yerine gelen Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye ekipleri ile vatandaşlar arasında yangına zamanında ve yeterli müdahale edilemediği gerekçesiyle tartışma yaşanması üzerine polis vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Binanın son katında oturan bir vatandaşın alevlerin çatıdan dairesinin penceresine uzanması üzerine musluktan uzattığı hortumla yangına müdahale etmeye çalışması ilginç görüntü oluşturdu.

Yangın itfaiyenin 2 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.

Apartman sakinlerinden Selim Yiğitalp, binanın çatı katında yapılan onarım esnasında yangın çıktığını ve havanın sıcak olmasıyla yangının aniden büyüdüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Binanın çatısının onarımı esnasında aniden bir tutuşma oluyor ve yangın meydana geliyor. İtfaiye geliyor, itfaiyenin yardımıyla filan derken söndürüldü. Herhangi bir can zayiatı yok. Maddi zarar da zaten telafi edilebilir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kayserili

Siz hepiniz Ermenisiniz. Dedikleri kürtleri çıkarırsanız Geride Doğu ve Güneydoğu ya yıllar önce yerleştirilen Kürtçe lehcesi ile Türkçe öğrenen Bulgar ve Çerkezlerden bahsediyorlar Kürt diye.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş