SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Ekvador'da, göçmen akını karşısında acil durum ilan edildi

Ekvador, Venezuela'daki krizden kaçarak ülkeye akın eden göçmenlerle başa çıkmak için üç bölgede acil durum ilan etti.

Ekvador'da, göçmen akını karşısında acil durum ilan edildi
9.8.2018 22:31:22

Ekvador Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Ekvador hükümetinin, Venezuela'dan gelen göçmenlerle ilgili olarak Carchi, Pichincha ve El Oro bölgelerinde acil durum ilan ettiği belirtildi.

Açıklamada, hükümetin her gün yaklaşık 4 bin Venezuelalının giriş yapmak istediği ülkenin kuzey sınırına daha fazla göçmen bürosu memuru ve sağlık çalışanını göndereceği kaydedildi.

Hükümetin, ülkesinden genellikle az parayla gelen ve yatacak yeri olmayan Venezuelalı göçmenler için çadır ve kişisel bakım malzemeleri sağlamak adına Birleşmiş Milletler ajanslarıyla çalıştığı bildirildi.

4 MİLYON KİŞİ TERK ETTİ

Çok sayıda Venezuelalı, ülkelerindeki ekonomik kriz, gıda kıtlığı ve nakit para sıkıntısından ötürü komşu ülkelere akın ediyor.

Sivil toplum kuruluşlarının verilerine göre, Venezuela'da hızla artan enflasyon, gıda ve ilaç eksikliği yüzünden her geçen gün daha fazla kişi ülkesini terk ediyor.

Bu durum, bütün Latin Amerika'yı alarm durumuna geçiren toplu göçlere sebep oluyor. Son yıllarda yaklaşık 4 milyon Venezuelalının ülkesini terk ettiği ifade ediliyor.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR