DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dünya bu gençleri konuşuyor

Geçtiğimiz günlerde Suud'da bir camiye düzenlenen intihar saldırısı sırasında kendilerini intihar eylemcisinin üzerine atan iki kahraman genç, dünyanın gündemine oturmuş durumda.

7 Yıl Önce
2015-06-04 09:42:18

Geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan'ın Dammam kentinde 4 kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırısını IŞİD üstlendi. IŞİD'in yaptığı saldırıdan sonra dünya bu iki genci konuşmaya başladı. Muhammed Hassan Ali bin İsa ve Abdulcelil al-Arbaş isimli gençler, saldırıyı önleyebilmek için canlı bombanın üzerine atlayarak kendilerini feda ettiler.

is

Camiye giremeyen bombacının, kamufle olmak için kadın kılığına girdiği ve iki gencin saldırganı fark ettiği sırada kendilerini feda ettikleri ortaya çıktı. Gençlerden El-Arbaş'ın yeni evli olduğu belirtildi. Arbaş'ın annesi Kevser el-Arbaş'ın gazeteci olduğu ifade edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Aysel K.

Allah rahmet eylesin

Selahaddin

Harici çete imkanları az cami bombalıyor,İran eksenli şii çete imkanları bol şehirleri ve insanları evlerini varil bombası ile bombalıyor,rakamlara dökersen İran Şii çetelerinin cinayetleri daha fazladır...aralarında fark yok.Burada ölenler dahil islam coğrafyalarındaki kanın asli sorumlusu İran Molla faşizmidir.

mehmet yılmaz

komplo teorisi üretmeyelim. cami saldırılarını işid üstlendi. tekrardan suçlu aramanın anlamı yok.camilere saldıranların aklındanda, imanındanda şüphe ederim.

serhat

Bu işleri gerçektende kimlerin yaptığını Allah blir. Belki iran sırf şiileri kışkırtmak için böyle birşey yapıyorda olabilir. Doğrusunu Allah bilir.

mehmet yılmaz

Allah rahmet etsin. muhtemelen ikiside şii'dir. Allah şehadetlerini kabul etsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş