SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Doyarak kilo verin

Dr. Fevzi Özgönül, kilo almaya sebep olarak atladığımız ve yemediğimiz yiyecekler olduğunu söyledi.

Doyarak kilo verin
11.10.2017 12:41:24

Dr. Fevzi Özgönül, ideal bedene ulaşmak için 'beden aklıyla' zayıflama önerisinde bulunuyor. 

"Bize kilo aldıran fazladan yediklerimizin değil, atladığımız, yemediğimiz ve sindiremediğimiz yiyecekler" olduğunu belirten Dr. Özgönül, sözlerine şöyle devam etti:

"İdeal bedene dönmenin yolu vücut için gerekli protein, yağ, vitamin, mineral ve karbonhidratları yiyecekler ile almak ve onları sindirmek için biraz hareket etmektir. Gerisini beden aklı halleder. Beden aklı ile zayıflarken tüm besleyici gıdaları tıka basa doyana kadar yiyebilirsiniz. Mideniz dolunca tatlı isteği duymuyorsunuz. Zira tatlı talebi; düşük kalorili beslenen, diyet yapan, uzun zaman aç kalan kişilerde sıklıkla görülüyor. Vücudun enerji ihtiyacı birikiyor, birden açığa çıkıyor. Tatlı, hamur işi ve meyve isteği artıyor.".

EN ÖNEMLİ ETKEN BEDEN AKLI

Dr. Fevzi Özgönül, aslında önemli olanın en ideal bedene sahip olmak olduğunun altını çizerek;

“Bu ideal bedene dönebilmek için kilolu kişinin vücudu için gerekli olan protein, yağ, vitamin, mineral ve karbonhidratları yiyecekler ile almalı ve onları sindirtebilmek için biraz hareket etmesi yeterli olacaktır. Gerisini bedenin aklına bırakıyoruz. Zaten ideal bedenimiz içerisinde ideal bir ağırlık taşır. Sonuç olarak biz de kendiliğinden zayıflamış ve bize ait olan ideal kilomuza dönmüş oluruz. İdeal bedene sahip olmak için aslında en önemli etken beden aklı'dır. Beden aklı iyi çalıştığında kimsenin diyet gibi bir zulme mahkûm olmasına ihtiyaç yoktur.” dedi.

''TATLI İSTEĞİ DUYMUYORSUNUZ''

Beden aklı ile zayıflarken en büyük kolaylığın hiç aç kalınmadığını, istenilen tüm besleyici gıdaların tıka basa doyana kadar tüketebileceğini vurgulayan Dr.Fevzi Özgönül;

“İrade savaşlarına hiç bir zaman girmiyorsunuz. Mideniz oldukça dolu olduğundan dolayı tatlı isteği de duymuyorsunuz. Zira tatlı talebi; düşük kalorili beslenen, diyet yapan, uzun zaman aç kalan kişilerde sıklıkla görülüyor. Vücudun enerji gereksinimi birikiyor ve birden açığa çıkıyor. Tatlı, hamur işi ve meyve isteği olarak da kendini gösteriyor. Bunun altında yatan ana sebep ise yenilen yiyeceklerin sindirilememesi.” diye konuştu


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR