DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyanet'ten cemaatlere uyarı

Diyanet yetkililerinin, cemaatlere 'ticaret yapmayın, siyasete karışmayın' mesajı verdiği iddia edildi.

5 Yıl Önce
2017-01-09 12:04:03

TIMETURK|HABER MERKEZİ

Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ'nün cemaatler üzerinde oluşturduğu olumsuz algının giderilmesi için tavsiyelerde bulunacak.

Ay sonunda bu kapsamda İstanbul'da ilk kez bir 'cemaatler buluşması' düzenlenecek.

Buluşma öncesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM) Başkanı Raşit Küçük ve uzmanlardan oluşan bir ekip, buluşmaya davet edilen 30 cemaatle bir ön görüşme gerçekleştirdi.

Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun edindiği bilgilere göre, görüşmede cemaat ve tarikatların, 'daha şeffaf ve denetlenebilir' yapılara kavuşması için atılacak adımlar konuşuldu.

Diyanet yetkililerinin, diğer cemaatlere 'ticaret yapmayın, siyasete karışmayın' mesajı verdiği öğrenildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (6)

adam

Adamin bir ayligini almis çeketin için yokmus ve nazam a tutmus kendini ve bittikten sonra konusmus cami ceemati ile, konu Iman , Adam Iman benim buramdadir demis gosterdigi yer Kalbi ama çekentin icinde paranin yeride ayni zaman.konus bir az uzun surmus ve fark etmiski parasi calinmis ve Iman aramizda kimse çikmazsin demis lol Iman= Para olmus

İslam

Diyanet resmen Laik'lik vurgusu yapmış :)) Mehmet hakikaten Allahın emirlerini görmüyor.. !

Osman

Saçmalıktan başka birşey değil

Araştırmacı

Amerikanın yedek cemaatleri olabilir.

Alperen

Islamda din ve siyaset birdir görünüyor ki diyanetin başındaki kişi batının ılımlı ıslamı nı Allah'ın indirdiği şerefli islama tercih etmiş

hak

hepsinin kellesinide alsan dönmezler. işin içinde bu kadar para varken hiç bir halt olmaz.dini imanı para oalanlardan istenecek şeymi .

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş