DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bir ilk

Diyanet İşleri Başkanlığı, ramazan ayında bir ilki gerçekleştirerek 81 ilde 'İyilik Sofrası' kuruyor.

23.06.2015 14:08:40

AA'nın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "iyiliklerle dolu bir ramazan yaşamak ve yaşatmak; toplumun farklı kesimlerini aynı sofrada bir araya getirmek" amacıyla 81 il müftülüğü ve 957 ilçe müftülüğünde "İyilik Sofrası" adıyla iftar programları gerçekleştiriyor.

İftar programlarıyla ramazan ayı için belirlenen "Vakit İyilik Vakti Bu Ramazan ve Her Zaman" mesajının, toplumun bütün kesimlerine ulaştırılması hedefleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu programlar çerçevesinde ceza ve tevkif evlerinde bulunan tutuklu ve mahkumlar, madde bağımlılığından kurtulan ve tedavisi devam eden gençler, maden işçileri ve maden kazalarında hayatını kaybedenlerin aileleri ile Türkiye'de misafir edilen Suriyeliler gibi çeşitli toplum kesimlerini iyilik sofralarında ağırlamayı hedefliyor. 

İyilik sofraları kapsamında özel iftar programları düzenlenecek gruplar şöyle belirlendi: 

Ceza ve tevkif evlerinde bulunan tutuklu ve mahkumlar, huzurevlerinde bulunan yaşlılar, engelli vatandaşlar ve engellilere hizmet sunan kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler, Türkiye'ye sığınan Suriyeli misafirler ve diğer mülteciler, diğer din mensupları ile farklı dini sosyal teşekküller, mevsimlik tarım işçileri, maden işçileri ve maden kazalarında hayatını kaybedenlerin aileleri, STK temsilcileri ve kanaat önderleri, yerli ve yabancı turistler, Roman vatandaşlar, kadın konukevleri, madde bağımlılığından kurtulanlar ve halihazırda AMATEM'lerde tedavi gören gençler; Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezlerinden yararlanan gençler, gençlerin kaldığı rehabilitasyon merkezleri, çocuk yuvaları ve sevgi evleri, öğrenci yurtları.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Ypg pkk koridorda oyle guclenmistir ki turk hava sahisinda ucan hava araclarini imha edebilecek kabiliyette ve imkandadir! Ypg imha edilmesse! Yarin elbet yuksek lisans yapmis meclise girmis cahillerden veya mankurtlardan biri cikacak (akp veya hdp) muslim ile anlasalim diyecek! Artik ypg sonra gumrukten kac adet, kilo bile degil adet bazi elma armut gececegini belirler ve bilir hale gelecek ! Ab burokratlar gibi kontenjan belirliyecekler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş