DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:17:00

İftar vakti

BURSA

20:14

04:05
20:14
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:59

03:51
19:59
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:41

03:35
19:41
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:25

03:17
19:25
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:10

03:18
19:10
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:17:00

İftar vakti

ANKARA

19:59

03:51
SAHUR
19:59
İFTAR

ERZURUM

19:25

03:17
SAHUR
19:25
İFTAR

Der Spiegel’den Paris cinayeti iddiası

Alman Der Spiegel dergisi, Paris'teki Cansız, Doğan ve Şaylemez’in ölümünde MİT’in parmağı var, iddiasında bulundu...

09.06.2016 08:50:55

Alman Der Spiegel dergisi, Fransa'nın başkenti Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde PKK üyesi Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in öldürülmesinde Türk istihbarat örgütünün rol aldığını öne sürdü.

Ajanslarda yer alan habere göre; 9 Ocak 2013'te Paris'te Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in öldürülmesinde Türk istihbarat örgütünün rol aldığı bir kez daha ileri sürüldü. Alman Der Spiegel dergisi tarafından Paris'teki soruşturma kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde cinayeti işleyen Ömer Güney'in MİT'ten destek aldığı, ancak cinayeti bağlı bulunduğu MİT'in emriyle mi yoksa kendi başına mı gerçekleştirdiğinin henüz kesinleşmediği belirtildi.

Der Spiegel'in internet sitesinde “Türk ajanları PKK'lı aktivist kadınların öldürülmesine karışmış” başlığı altında verilen haberde, Paris'te tutuklu bulunan Ömer Güney'in aşırı milliyetçi biri olduğu ve Türk istihbaratının özel olarak PKK'nın Paris'teki hücresine yönlendirildiği, Alman ve Fransız istihbarat örgütlerinin ise bunu yeterince ciddiye almadığı belirtildi. Haberde, hazırlanan iddianamede “Güney'e bu misyon yaratıldı. Kimliği tespit edilemeyen diğer kişilerle bu plan hayata geçirildi” dendi. Soruşturmayı yürüten Fransız yetkililer Güney ile birlikte hareket eden kimliği belirsiz kişilerin Türk istihbarat elemanı olabileceğinden hareket ediyor.

Katil zanlısı Ömer Güney, Kasım 2011'de Fransa'ya gidip PKK içine sızmadan önce 8 yıl boyunca Almanya'da yaşamıştı. Hollanda radyosu “Argos” da kısa süre önce benzer bir haber yayınlanmıştı.

Ömer Güney hakkında davanın önümüzdeki Aralık ayında başlaması bekleniyor. Der Spiegel'in internet sitesinde yer alan haberde Türk istihbarat elemanlarının AB'de böylesine büyük bir cinayeti işlemesinin kesinleşmesi durumunda bundan AB-Türkiye ilişkilerinin önemli ölçüde etkileneceği ifade edildi.

Paris cinayetinin üzerinden iki yıl geçti, sır perdesi hâlâ aydınlatılmadı!

Le Monde'dan Paris cinayeti iddiası: İddianameye göre MİT'in suikastte parmağı var!

Fransa, Cansız, Doğan ve Söylemez'in katilinin 2 bin defa telefonda konuştuğu kadının araştırılmasını istedi

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ekol türk

Der spigel bu haberi Almanyada morali cok bozuk olan PKK yandaslarini tekrar ayaklandirip motive etmek icin yayimladigi apacik ortadadir.Doguda sehir savaslarindan zaferle cikacaklarina inandirilip maddi olara soyulan kürtlere para ve cabalariniz bos degil, Türkiye sizin düsmaniniz demektir.

Rotbalans Nuri

eeeh, nolmuş? Demokratik bir ülke kendini savunma hakkini kullanmiş, düşmanini ortadan kaldirmiş. Bari amerika gibi terörü destekleyen ülkenin tümünü işgal etmemiş

vasili kantartis

Avrupa Basini Topu Türkiyeye atmak istiyor

ekol türk

Bunu aciklamak alcak der spigelemi kalmis? Bunu Türkiyenin yapmayacagini cok iyi bilirler.bunu ya mosat ya cia yapmistir.pkk barismamali Büyük israil icin savasmali olay bu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan