DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Deniz Baykal: Cumhurbaşkanı uzak durursa doğru yapmış olur

CHP'li vekil Deniz Baykal, 'Sayın Cumhurbaşkanı anayasa değişiklik teklifini imzadan sarfınazar ederse, bence doğrusunu yapar' dedi.

5 Yıl Önce
2017-01-31 13:06:07

Anayasa değişiklik teklifinin "TBMM'den Cumhurbaşkanlığına gönderilmemesiyle" ilgili bir soru üzerine Baykal, "Gecikme, insanda, acaba sağduyu hakim olur da bu imzalanmaz ve bir sıkıntılı dönem Türkiye'ye yaşatılmaz diye umut yaratıyor." diye konuştu.

"SAYIN CUMHURBAŞKANI, ANAYASA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİNİ İMZADAN SARFINAZAR EDERSE.."

Anayasa değişikliğine ilişkin kanunun imzalanmaması ve referandum yapılmaması, Türkiye'nin anayasa zorlamasına maruz bırakılmaması halinde sorumlu ve doğru davranılmış olacağını vurgulayan Deniz Baykal, "Keşke böyle bir karar alsalar. Köprüden önceki asıl son çıkış bu. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı anayasa değişiklik teklifini imzadan sarfınazar ederse, uzak durursa, bence doğrusunu yapmış olur." değerlendirmesinde bulundu.

BAYKAL'A 'CHP'Yİ HDP VE PKK İLE AYNI SAFTA' SORUSU

Bir gazetecinin "CHP'yi, HDP, PKK ve diğer bir iki terör örgütüyle aynı safta gösteren açıklamalar var." sözleri üzerine, Baykal, şunları söyledi:

"KARALAMA KAMPANYASI, ÜZÜNTÜ DUYUYORUM"

"İktidarın bu kampanyayı teklifin özünü, içeriğini anlatarak, onu savunarak, yararlarını göstererek götürmeyeceğini, daha önce örneklerini gördüğümüz gibi bir suçlama, itham etme, karalama kampanyasıyla geçiştirmeye niyetli olduğunu gösteriyor. Bundan üzüntü duyuyorum. Bunlar haksızdır. Her siyasi partinin kendi kimliği var. CHP, bu konuda hiçbir tereddütü hak etmiyor. Tarihi ortada, durumu ortada. CHP'yi böyle uydurma gerekçelerle suçlamak, suçlayanların halka anlatacakları bir davalarının olmadığını ortaya koyuyor. Bu, suçlayanlar bakımından düşündürücüdür. Savunun kendinizi, tasarıyı savunun. Onu bunu karalamayın. Bulamıyorlar, anlatamıyorlar. Çünkü yanlış. Vazgeçin canım bu yanlıştan. Kendinizi de Türkiye'yi de kurtarın."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Mehmet

Soru sormaya ne hacet ! FETÖ, PKK/PYD/YPG/YPJ/HPG, DHKP-C, HDP... Daha aklıma gelmeyen diğer terör grupları... Hepsi Aynı safta CHP ile ...Başka..AB ülkeleri ve Tüm Theodor Herzl'in olunu takip eden tüm Siyonistler... bu kadar şer odağı Hayır diyorsa daha soruya ne hacet.. Bunlar bu ülkenin hayrı selameti için mi Hayır diyorlar..Anlayın Artık !!!Anlayın artık... Anlayın !!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş