DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş'tan 'Beşiktaş saldırısı' açıklaması

Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beşiktaş saldırısının ardından bir açıklama yayınlandı.

5 Yıl Önce
2016-12-12 12:09:18

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beşiktaş'ta 44 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin bir mesaj gönderdi.

"İstanbul'da cumartesi akşamı gerçekleşen acımasız katliamı lanetliyor, kınıyorum. Saldırıda yaşamını yitiren bütün insanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum. Yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

'BARIŞI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEMELİ'

Bütün toplumu, halkımızı şiddet karşıtlığında, barış, kardeşlik, demokrasi ve özgürlük duyguları etrafında umutla bir arada durmaya davet ediyorum. Koşullarımız ne kadar zor olursa olsun kutsallık atfettiğimiz barışı savunmaktan vazgeçmemeli, umutlarımızı yitirmemeliyiz. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşarak ülkeyi düze çıkarmayı başarmalıyız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

mb07

Hapse girince sözü daha çok çıkar oldu. Hayırdır, kıymete mi bindi acaba?

Abdullah Basir

Sayın Demirtaş, bu 'Barış' söylemlerini bırakıp hep beraber, toptan halk olarak, 'Adalet' söylemine dönebilsek. Evrensel olan değerler 'barış, kardeşlik, demokrasi ve özgürlük duyguları etrafında umutla bir arada durmak' değil adalet duygusu etrafında umutla bir arada durmaktır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş