DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş'tan Altan Tan'a yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP Milletvekili Altan Tan'ın partisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi...

6 Yıl Önce
2016-06-14 01:48:03

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın "ağırlıklı sol, sosyalist, seküler söyle devam ederse farklı oluşumlar olabilir" çıkışına, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi. Demirtaş, "HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın, kendileri yol ayrımındadır!" dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın “Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız şu an. Bu savaş stratejisi devam ederse ve ağırlıklı sol, sosyalist, seküler söylem devam ederse farklı oluşumlar olabilir" sözlerine yanıt verdi. Demirtaş, “HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın, kendileri yol ayrımındadır. HDP'nin yolu, çizgisi bellidir. Çizgimiz olduğu yerde” diye konuştu.

Tan, son dönemde artan terör saldırıları ve bölgedeki operasyonlarla çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin olarak, "Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız şu an. Çatışma, iç savaş, devrimci halk savaşında ısrar edenlerle buna karşı olup demokratik mücadeleyi seçenlerin bir yol ayrımı olacak" demişti. "PKK'nin yeniden şiddet sarmalına girmesinin hiçbir izahı yok" diyen Tan, "Bu savaş stratejisi devam ederse ve ağırlıklı sol, sosyalist, seküler söylem devam ederse farklı oluşumlar olabilir" diyerek HDP dışında yeni bir parti kurulabileceğine işaret etmişti.

HDP İstanbul İl Örgütü'nün düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Muhammed Ali'nin cenaze törenine katılmak için iki trilyon harcamış. Sonuç? Fiyasko.

“ABD'li Müslümanlar tarafından coşkuyla karşılanacağını sanıyor. Böyle kör. Siyasi kör. Kimse onunla yan yana durmak istemiyor.

“Bir seri katil yakalanıyor, polisler onunla kol kola fotoğraf çektiriyor. Emniyetin yarısı bunlardan.

“HDP yol ayrımındadır diyenler kusura bakmasın, kendileri yol ayrımındadır. HDP'nin yolu, çizgisi bellidir. Çizgimiz olduğu yerde.”

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (3)

HDP diyor ki...

HDP'nin yolu, çizgisi bellidir. Çizgimiz olduğu yerde yani ağırlıklı sol, sosyalist, komünist, liberal, yahudi, hıristiyan, sekülerist yani İslam dışı her türlü din ve ideolojiye açığız ve bu yola devam edeceğiz. Biz İslam'a o kadar düşmanız ki fakir kürtlere Kurban Bayramı et yardımı yapan 16 yaşındaki lise öğrencisi Müslüman bir kürt gencini yani Yasin Börü'yü dahi hunharca katletmiş insanlarız. Ey Altan TAN sen hala bizi tanımadın mı? Bizim kadınlarımız kimsenin emaneti değil. Ve biz İslam Peygamberinin karikatürünü dahi yayınladık. Sen hala neyin aklını yaşıyorsun.

Trabzonlu

Altan tan bu ara pkk eliyle devlet yapmış gösterilerek suikast gidebilir. Çünkü pkk ve HDP yumşak yüz gösteriyor.bu pkk nin da hdp nin de yapısına aykırı. Bunların demokrasisi batı illerinde dir.kısaca yılan ısıracak yer ve zaman arıyor. Bkz Tahir elçi. ..

ahsen

hdp nin çizgisi islam düşmanlığı ile kürtleri dinsizleştirmek.kürtlerde hiç kusura kalmasın ama hala hdp diyorlarsa onlarında imanla proplemleri var demektir.nasılki bazı milletler islamla şereflendikten sonra özdeşleşme varsa kürtlerde öyle fakat hdp bu algıyı değiştirmek istiyor.yakında hdp ile savaş islam davasına dönüşecek o zaman demirtaş gibiler belkide Aliyanın torunları tarafından itlaf edilecek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş