DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün yaptığı açıklama nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.

7 Yıl Önce
2015-09-09 22:41:04

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, HDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş hakkında iki ayrı soruşturma açıldığını açıkladı. Solmaz açıklamasında soruşturmaların Demirtaş'ın 9 Eylül'de kentte yaptığı basın açıklamasının içeriğinde suç unsuru olması nedeniyle başlatıldığını belirtti.

Açıklamada soruşturmalardan birisinin "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılamak", diğerinin ise "Suç işlemeye alenen tahkir etmek, cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak" gerekçeleriyle başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Demirtaş'ın yasama dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı'na fezleke gönderildiği de belirtti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (3)

osman er

dokunulmazlıgı kalkarsa oda etegini giyer kuzey iraka abisinin yanına ticaret yapmaya gider

Emil

Bu dinsizidə aponun yanına göndermek lazım.Bu terroristleri mahv etmek lazım.Pkk kafirlerinin dini yok onlar İslamla savaşıyor Türkiye ile değil.

raziye ilmaz

be kadar ağır darbe vurdunuz ya demirtaşa . ya bi idamı getiripde asamıyoruz ya bizden bişey olmazzz olmazzz....yakaladığınızıda öyle kafesınde besleyın ki yavrularını tembihlesın...apoyu besleyenlerın apodan farkı ne ki?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş