DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davutoğlu: Milli iradenin gereğini yaparız

Başbakan Davutoğlu, 'Bu görev eğer AK Parti'ye verilmişse ki verildi, milli iradenin gereğini yaparız' dedi...

7 Yıl Önce
2015-07-11 22:14:03

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli İrade Platformu'nun iftarında yaptığı koruşmada, "Bu görev eğer AK Parti'ye verilmişse ki verildi, milli iradenin gereğini yaparız. Bir hükümet ortaklığı bu milli iradeden çıkmışsa, bunun için çaba sarf ederiz ama herkes de bilmeli ki pazartesi gününden itibaren yapacağımız görüşmelerde, milli iradenin yüzde 41 oranında destek verdiği kesimlerin haklarını, hukukunu ve önceliklerini hiçbir zaman tartışma konusu da yapmayız" dedi.

Davutoğlu, "Bütün sivil toplumun şunu bilmesini isterim ki 12 yıl içinde gerçekleştirdiğimiz demokratik kazanımların hiçbirisinden bir adım, bir milim dahi geri gidilmesine izin vermeyiz. Kimse, Türkiye'de tekrar 28 Şubat şartlarının, tekrar 12 Eylül şartlarının, olağanüstü hallerin, sınırlamaların, kısıtlamaların olacağı bir dönemi hayal etmesin ya da böyle bir dönemin geleceği kaygısını taşımasın" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia

Türkiye, İsrail ve yörüngesindekiler için kendi başına bırakılacak bir ülke değildir...Gezi'dir, Gazi'dir, Akademisyendir gazetecidir, sinemascıdır vs..Bu ihanet çıkışları hep sürecek...Son ajan deşifre olana, son hain de cezasını bulana kadar...

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş