DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davutoğlu işçilerle iftarda bir araya geldi

Başbakan Davutoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü işçileriyle inşaat alanında düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi...

10.07.2015 00:22:34

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu iftarın özel bir anlam taşıdığını belirterek, bütün gün bir taraftan ülkeye hizmet anlamında ter döküp, diğer taraftan oruç ile zikreden çok mübarek bir emekçi topluluğuyla iftaryapma şerefinin kendisine nail olduğunu söyledi.

Davutoğlu, işçilere şöyle seslendi:

"Hepinizi bu çerçevede hem tebrik ediyorum hem alın terinizin karşılığı olan bu güzel iftarda terlerinizin döküldüğü alnınızdan öpüyorum. Hayatta hiçbir şey helal rızık kadar değerli değildir. Sizler, ramazan ayını bir taraftan hakkıyla idrak ederken, diğer taraftan da helal rızık için alın teri döktünüz."

Davutoğlu, iftar teklifi geldiğinde büyük bir onurla "Evet" dediğini ifade ederek, bütün gün helal rızk için çalışan emekçiden daha değerli, daha onurlu başka kimse ve helal rızık için dökülen terden daha kıymetli hiçbir şey olamayacağını vurguladı.

Adanalı, Sivaslı, Adıyamanlı, Samsunlu, Kayserili, Erzurumlu, Konyalı, Batmanlı, Diyarbakırlı olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinden işçilerin inşaatta çalıştığını aktaran Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Ahi Evran'dan beri gelen güzel bir gelenektir. Bizler soframızı açık tutarız, kapımızı açık tutarız, ama en önemlisi gönlümüzü de açık tutarız. Ahi Evran'ın, Hacı Bektaş-ı Veli'nin, Yunus Emre'nin Hazreti Mevlana'nın bu topraklara saçtığı muhabbet tohumları elhamdülillah bir kardeşlik ortamında bugün yeşerdi muhabbet çınarları haline dönüştü. İstanbul'da ve emekçilerle yapılan iftardan daha güzel daha kutsal bir iftar olur mu?" 

Davutoğlu, inşaatta Türk işçilerle çalışan İtalyan, Koreli emekçilere, mühendislere ve yöneticilere teşekkür etti, İtalya ve Kore'ye selamlarını sundu.

Bekar işçilerin düğünleri köprüde yapılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, masada sohbet ederken aldıkları iki kararı da şöyle açıkladı:

"Birincisi, sordum işçilerimize, emekçilerimize, 'Aranızda bekar var mı?' diye. Baktım parmaklar kalkmaya başladı. İbrahim Bey ile orada sözleştik ve şuna karar verdik. Bu köprü gelecek sene açılana kadar, mayıs ayına kadar evlenen bütün bekarların düğünleri bu köprünün üzerinde yapılacak ve masraflar müteahhit firmadan, şahitlik de bizden olacak inşallah."

"Yatırımlar yarım kalmayacak"

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümet kurma görevini kendisine tevdi ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

"İnşallah en kısa sürede Türkiye'de 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablonun gerektirdiği bir hükümeti kurmak nasip olur. Ama özellikle emekçi kardeşlerim, bu yatırımları gerçekleştiren firmalara ve bu büyük yatırımları büyük bir hasretle bekleyen milletimize şunu ifade etmek istiyorum, Türkiye'de ne yaşanırsa yaşansın, hiçbir yatırım yarım kalmayacak." 

Davutoğlu, işçilerin Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramı'nı da tebrik etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Tural Badal

ingiltere damadlnl rusyanln kucak acmasl ne anlama geliyor,rusyanln knezlikten hemen imparatorluk kurmaslnln arkaslnda ingiltere olmasln,bu Turklere karsl bir satranc gidisatl olmasln,yoksa netanyahuyla gorusden sonra rusya Akdenize hemen bir behaneyle girmesi ne anlama geliyor her halde dusunmek ve dusunmek gerek!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş