DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

David Cameron'dan bayram mesajı

Brexit oylamasının ardından görevi bırakacağını açıklayan İngiltere Başbakanı David Cameron, Ramazan Bayramı'ndan ötürü bir kutlama mesajı yayınladı.

6 Yıl Önce
2016-07-06 13:12:25

İngiltere Başbakanı David Cameron, "Ramazan Bayramı'nı kutlayan İngiltere'deki ve dünyadaki Müslümanlara en iyi dileklerimi sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Cameron, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramı kutlayan İngiltere'deki ve dünyadaki Müslümanlara en iyi dileklerini sunduğunu belirterek, "Bayram dolayısıyla insanların yaptıklarına bakıyorum, yalnızlara yardım ediliyor, çocuk hastanelerine hediyeler gönderiliyor, toplulukları bir araya getiren sokak partileri düzenleniyor. Tüm bunlar birlik, tolerans ve kendinden önce başkalarını düşünmek gibi İngiliz değerlerini ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı.

"NEFRETE KARŞI SAVAŞACAĞIZ"

Bu değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu ve zor zamanlardan geçildiğini vurgulayan Cameron, şunları kaydetti:

"Sadece geçen ay, İstanbul'da bir havaalanına, Orlando'da bir gece kulübüne, Dakka'da bir kafeye ve Bağdat'a yönelik korkunç saldırılar düzenlendiğini gördük. Bu nefreti kendi ülkemizde de yakından gördük. Ülkemizde hoşgörüsüzlük ve taciz mağduru çok kişi var. Bu kişilerden biri de hayatını kaybeden milletvekili Jo Cox oldu. Bu bayramda aileler, komşular, arkadaşlar ve iş arkadaşları bir araya gelirken, Britanya'yı dünyanın en başarılı çok etnikli, çok inançlı ülkesi yapan değerleri yeniden vurgulamak istiyorum."

LONDRA'DA BAYRAM KUTLAMALARI

Bu arada, başkent Londra'nın bu yıl seçilen Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han, Ramazan Bayramı dolayısıyla bu hafta sonu Trafalgar meydanında kutlamaya ev sahipliği yapacak.

Han, yaptığı açıklamada, Londra'daki ve dünyadaki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, "Londra belediye başkanı olarak ilk Ramazanımı geride bıraktım. Ramazan ayı Londra'daki toplulukları bir araya getirmek için bir fırsattı. Geçen ay yapılan AB referandum sonucu, milletvekilimize yönelik nefret suçu ve İstanbul'daki korkunç saldırıyı dikkate alırsak, Londralılar olarak bir araya gelmemiz her zamankinden daha önemli." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş