DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5632 ₺

EURO

18,2856 ₺

ALTIN

1.010,94 ₺

BİST

3.392,13 ₺

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak'ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak'ta

8 Yıl Önce
2015-05-27 17:37:53
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vatikan'da Papa'ya uçak tahsis ediyorlar, böyle tarifeli uçaklarla seyahat etmiyor. Şimdi bizim de havuzumuz var, Sayın Başbakan'a da bunun teklifini yapacağım. Biz de havuzumuzdan Diyanet İşleri Başkanımızın, tarifeli uçaklarla yurtdışına gitmesini istemeyeceğiz. O da o havuzdaki uçaklardan birisiyle gidecek" dedi.

Erdoğan, Uşak Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, paralel devletin ortaya çıktığını, yıllarca din kisvesi altında milleti kandırdığını belirterek, bu yapının milleti aldattığını, 1999'da kaçıp Amerika'ya yerleştiklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Niye Amerika'ya yerleştin, Mekke'ye Medine'ye gitseydin ya, hani sen Hocaefendiydin ya, orada ne işin var" diye sordu?

Paralel Yapı'nın imamlarının kaçıp gittiklerini, inlerine girdiklerini ve bu yüzden de kaçtıklarını aktaran Erdoğan, "Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün hukuk sisteminde bunların takipçisi olduklarını ve asla taviz vermeyeceklerini savundu.

Bir tanesinin ise terör örgütünün arkasında bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, " 'Taksim bizim Kabemizdir' diyor, bir diğeri çıkmış 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyordu. Bizim tek Kabemiz var o da Mekke'dir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın kullandığı arabanın eleştirildiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"320 bin liralık araba, bu onlar için kaynakmış. Ya bu makama o az bile ve kendisine, 'Şu anda Cumhurbaşkanlığı makamımdaki kullanmakta olduğum zırhlı Mercedeslerden bir tanesini size tahsis edeceğim' dedim ve tahsis ettim. Başbakanımızla da görüşeceğim ayrıca, Vatikan'da Papa'ya uçak tahsis ediyorlar, böyle tarifeli uçaklarla seyahat etmiyor. Şimdi bizim de havuzumuz var, Sayın Başbakan'a da bunun teklifini yapacağım. Biz de havuzumuzdan Diyanet İşleri Başkanımızın, tarifeli uçaklarla yurtdışına gitmesini istemeyeceğiz. O da o havuzdaki uçaklardan birisiyle gidecek. Çünkü bu makam sadece Türkiye'deki Müslümanların değil coğrafyadaki Müslümanların itibarıdır. Onun için bu önemi hiçbir zaman küçümseyemeyiz."

- "Neyi kaldırıyorsun, biraz kendine gel"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun imam hatip okullarını kapatmak istediğini ancak 1+8+4'ün, orta kısmın kapatılması anlamına geldiğini bildiren Erdoğan, "Biz bu oyunları biliriz. Bu kararı aldılar, 600 bin öğrenci vardı, 60 bine düştü. Ama şimdi bizler orta kısımları açtık mı? 60 binden bir milyona çıktı" dedi.

"Ölür müsün öldürür müsün? Kalkıyor, Türkiye'de özellikle iman, dini yönde zorunlu din dersi olayını 'kaldıracağız' diyorsun. Neyi kaldırıyorsun, biraz kendine gel. Sizler ne yaparsanız yapın ama bırakın bu millet çocuğunu istediği okula rahatlıkla gönderebilsin" görüşünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin dik durduğu takdirde bu kervanın yürüyeceğini ve millet iradesine sahip çıktığı sürece bunun gasbedilemeyeceğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığını anımsatan Erdoğan, o dönemde Kılıçdaroğlu'nun kurumu iflasa götürdüğünü, hastanelerin pis olduğunu ve vatandaşın ilacını alamadığını belirtti.

Erdoğan, son 12 yılda eğitimde, sağlıkta ve ulaştırmada çok önemli gelişmeler yaşandığını anlattı.

- Notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilik ziyaretinin ardından tören alanına yürüyerek geldi. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile konuşmasını gerçekleştireceği platformdan vatandaşları selamladı.

Sağanağa rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplu açılış törenine, Adalet Bakanı Kenan İpek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile bazı milletvekilleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ve tören için Uşak'ta bulunan bakan ve milletvekilleriyle yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Erdoğan'ın konuşması vatandaşlar tarafından "Dik dur eğilme bu millet seninle", "Türkiye Seninle Gurur Duyuyor" gibi sloganlarla sık sık kesildi.

(Bitti) .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş