Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükelçilere BiP Meet’ten seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dijital Dönüşüm Ofisi liderliği ile Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 12. Büyükelçiler Konferansı’nda yurt dışındaki 149 bölgede görev alan büyükelçilerle bir araya geldi.

09.11.2020 17:10:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dijital Dönüşüm Ofisi liderliği ile Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 12. Büyükelçiler Konferansı'nda yurt dışındaki 149 bölgede görev alan büyükelçilerle bir araya geldi. COVID-19 önlemleri nedeniyle bu yıl dijital ortama taşınan büyükelçiler buluşması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç'un da katılımı ile Turkcell mühendislerinin geliştirdiği video konferans platformu BiP Meet üzerinden gerçekleşti.

149 bölgeye hitap etti

 Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanlığı'na bağlı olarak 149 bölgede görev alan büyükelçiler ile BiP Meet üzerinden dijital ortamda bir araya geldi. Dünyanın her yerinden kullanılabilen uzaktan toplantı çözümü BiP Meet aracılığıyla büyükelçilerle görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Bu toplantımız ilk çevrimiçi büyükelçiler konferansı olmasının yanı sıra bu çapta yerli yazılımla gerçekleştirilen ilk resmi programdır. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisimizi bu teknolojik altyapıda ülkemize kazandıran Türk mühendislerini de ayrıca kutluyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin koordinasyonuyla bu yıl dijital ortama taşınan 12. Büyükelçiler Konferansı'na BiP Meet ile destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Turkcell olarak Türkiye'nin verisinin Türkiye'de kalması için çalışıyor ve bu yönde dijital servisler ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. BiP Meet'i de yurt dışındaki rakiplerimize göre daha kolay kullanımlı ve güçlü altyapısı ile güvenli bir alternatif olarak geliştirdik. Hızlı ve güvenli toplantılar yapabilmeyi mümkün kılan BiP Meet'le ülkemizin datası ülkemizde kalacak. Yerli ve milli teknolojilerin gelişimi için bizlere her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımızı sunarız” dedi.

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen BiP Meet, kolay kullanımı, güçlü altyapısı ile fark yaratırken Türkiye'nin datasının Türkiye'de kalmasını sağlayan Turkcell veri merkezlerinin altyapısını kullanıyor. Ayda 50 adet 1 saatlik toplantıyı ücretsiz olarak tüm kullanıcılarına sunan BiP Meet, aynı anda 100'den fazla kişiyi dijital ortamda buluşturma, Türkçe dil desteği gibi özellikleri ile rakiplerinden farklılaşıyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)