Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün Afrin, yarın Menbiç’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’den sonra Menbiç’e de girileceğini söyledi.

05.03.2018 09:22:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bugün Afrin'deyiz, yarın Menbiç'te olacağız, ertesi gün Fırat'ın doğusunu Irak sınırına kadar teröristlerden temizleyeceğiz” dedi. Erdoğan'ın program yoğunluğu nedeniyle katılamadığı Ak Parti Muğla Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'ne gönderdiği mesaj okundu.

'BUGÜN AFRİN YARIN MENBİÇ'

Milletin hakikatleri gördüğünü, bu nedenle de şartlar ne olursa olsun, yıllardır kendilerine desteği hiç esirgemediğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Biz de milletimizin desteğine, hangi alanda ne yapmamız gerekiyorsa, hangi hizmeti ortaya koymamız icap ediyorsa, hangi mücadeleyi vermemiz bekleniyorsa, onu yaparak cevap vermenin gayreti içinde olduk. Biz istiklalimiz ve istikbalimiz için her şeyi göze aldık. Mücadelemizi de buna göre vermeyi sürdüreceğiz. Bugün Afrin'deyiz, yarın Menbiç'te olacağız, ertesi gün Fırat'ın doğusunu Irak sınırına kadar teröristlerden temizleyeceğiz. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ne kanları yerde kalacak ne de fedakarlıkları boşa gidecektir.”

28 ŞUBAT'IN FAİLLERİ

Erdoğan, geçtiğimiz hafta 21'inci yıl dönümü vesilesiyle gündeme gelen 28 Şubat süreciyle ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

“28 Şubat gibi hadiselerin milletimize verdiği zararların başında, suni tartışmalarla değerlerimizi yıpratmak gelir. Bu ülkede hiç kimse kökeni, inancı ve meşrebi yüzünden dışlanamaz, ikinci sınıf vatandaş olarak görülemez, milletiyle ve devletiyle olan bağları asla zayıflatılamaz. 28 Şubat'ın failleri, sırf kendi çıkarlarını korumak adına, sahte düşmanlar ve elbette buna karşı sahte saflar üretmişlerdir. 27 Mayıs'ın 12 Eylül'den, 12 Eylül'ün 28 Şubat'tan, PKK'nın FETÖ'den, FETÖ'nün DEAŞ'tan farkı olmadığını görmek için yaşadıklarımız bize yeter.”

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)