DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması

Çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması

7 Yıl Önce
2015-06-03 14:50:37
Reyhanlı ilçesinde 5 yaş altındaki 12 bin 500 çocuğa ikinci doz çocuk felci aşısı uygulandı.

Sağlık Bakanlığı, çocuk felci hastalığının ülkeye girişinin engellenmesi amacıyla 29 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Reyhanlı'da çocuk felci ikinci tur aşı uygulamasına devam ediliyor.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, çocuk felci aşı kampanyası kapsamında Reyhanlı'da 5 yaş altındaki Türk ve Suriyeli 12 bin 500 çocuğa aşı uygulandığı öğrenildi. Kampanyanın ikinci turunda, 23 ekip, ilçe merkezi ile bağlı köylerde ev ev dolaşarak 5 yaş altındaki 9 bin Türk ve 3 bin 500 Suriyeli çocuk aşılandı.

Ayrıca Suriyeli ailelerin, çocuk felci hastalığı konusunda bilgilendirildiği, kampanya süresince 15 bine yakın Türk ve Suriyeli çocuğa aşı uygulanacağı belirtildi.

Çocuk felci aşısı ikinci turunun 4 Haziran'da tamamlanacağı öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

narin

Ebumusab okullardaki ogrenciler kafirmi musluman degilmiler musluman olan biri zorlada olsa dinini ogrenmek zorunda peki lgbtliler ne oldu mhp hudapari karistrma hudapar militan degil kafana sok sen akplimisin hudapar magdurdur mazlumdr cizredeki olaya ne diyiceksin sen hangi partidensin bi soyle hudapar lim ve alimelr yetistiriyor farkindaysa bi dusun biri sana saldrdi hemde 10larca1000lerce kez ne yaparsn tabiki misilleme hizbullahta bunu yapmis

Görüş Bildir Bizimle Paylaş