Ciner, enerjisini 'kalkınmaya' odaklamış durumda

Enerji ve Madencilikten Medya ve Denizciliğe kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan Ciner Grubu, Türk ekonomisinin büyükleri arasına adını yazdırırken yatırım ve istihdamda da hedeflerine kilitlenmiş durumda...

23.10.2020 12:32:16

Ciner Grubu, girişimci ruhu ile farklı sektörlerde farklı iş alanları yaratmış, ve Türkiye'nin önde gelen şirketlerini kurmuştur. Temelleri 1978 yılında atılan Ciner Grubu; ana faaliyet konusu olarak madencilik, enerji, cam, kimyasallar, medya, denizcilik, turizm ve diğer ticari sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye'nin büyük Gruplarından biridir.

EKONOMİK-SOSYAL VE KÜLTÜREL KALKINMAYA KATKI

Ciner Grubu; Türkiye'nin en büyük grubu olmayı, ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine ve geleceğine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca yurtdışında yaptığı satın almalarla dünya çapında şirketler yaratmayı hedef haline getirmiştir. 2015'in Temmuz ayında Soda Külünde dev bir satın alma gerçekleşmiş olup Ciner Grubu soda külünde dünyanın en büyük üreticisi OCI Resoruces LP'nin yönetim hissesini satın almıştır. Hali hazırda devam eden ve 2017 yılında tamamlanacak yatırımları ile dünya doğal soda külü üretiminin lideri olacaktır.

TÜRK EKONOMİSİNE "BÜYÜK" DESTEK

cin2

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayii Kuruluşu” arasında Ciner Grubu'nun farklı sektörlerdeki çok sayıda şirketi her yıl yer almaktadır.
Ciner Grubu'nun tepe kuruluşu olarak çalışan Park Holding tüm şirketleri çatısı altında konumlandırmıştır; grubun vizyon ve misyonlarını belirler, stratejik kararlarını verir, ve bünyesindeki şirketlerin ortak çalışmalar yaparak iş geliştirmelerine yardımcı olur. Ciner Grubu'nun faaliyet gösterdiği sektörlerle ilgili derin analizler ve perspektifler sunan Park Holding, konulan hedeflerin nasıl gerçekleştirileceğinin yol haritalarını çizer. Şirketlerinin uygulaması gereken kuralları belirler, ve bu çerçeveye uyumluluğu da denetler. Holding, grup içinde şirketlerin ortak çalışarak iş geliştirme başarılarını artırmalarına yardımcı olur. Ayrıca Park Holding, gerçekleştirilen projelerin gruba getirdiği yararlar kadar ülke ekonomisine katkısı ve istihdam yaratma etkinliğini de gözetir.

Ciner Grubu'nun vizyonu içinde ifadesini bulan; “50 BİN 50″, yani “50 bin kişilik iş gücüne ulaşılması ile 50 eğitim kurumu inşası ve Milli Eğitim'e devri” hedefi çerçevesinde, sayıları her yıl artan modern eğitim kurumları inşa ettirilerek, Türk Milli Eğitimi'nin hizmetine sunulmaktadır.Her yıl Türkiye'nin en yüksek vergi ödeyen grupları arasında yer alan Ciner Grubu'nda hali hazırda 10 bin 500 kişi istihdam edilmektedir.

EĞİTİMDEN ÇEVREYE; SPORDAN HİZMET İÇİ EĞİTİME GENİŞ ETKİNLİK

Ciner Grubu, Milli Eğitim'in hizmetine tam donanımlı 50 okul hediye etmeyi hedeflemiştir. Ayrıca Türkiye'nin sosyal ve kültürel hayatının gelişimine de katkı sağlamaktadır.Ülkemizin ekonomik ve kültürel hayatına olduğu kadar sosyal gelişimine de katkıda bulunmayı hedefleyen Ciner Grubu pek çok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiştir.
“Biz Türkiye'yiz” sloganıyla çıktığı yolda; ülkemizin ekonomik ve kültürel hayatına olduğu kadar sosyal gelişimine de katkıda bulunmayı hedefleyen Ciner Grubu, çevre, eğitim, spor gibi pek çok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiştir.
Güvenli internetten restorasyon çalışamalarına ve spordan hizmet içi eğitime kadar geniş bir etkinlik alanında sosyal sürdürülebilir projelere imza atıldı.

DÜNYA ÇAPINDA ŞİRKETLER YARATMA HEDEFİ

tur

Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner, kurumsal mesajında ise şöyle diyor: "Ciner Grubu olarak hedefimiz; Türkiye'nin en büyük grubu olmak, Dünya çapında şirketler yaratmak, Dünyada sektöre liderlik eden şirketler kurmak, 50 bin kişilik işgücüne ulaşıp ülkeye 50 eğitim kurumu kazandırarak ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine ve geleceğine katkı sağlamaktır"
Ciner Grubu Ciner Enerji ve Madencilik Grubu, Ciner Cam ve Kimyasallar Grubu, Ciner Medya Grubu, Ciner Denizcilik Grubu adı altında 4 ana grup ve diğer çeşitli ticari şirketleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ciner Grubu'nun etkinlikleri geniş bir yelpazede devam ederken billi başlı faaliyet ve markalar ise şu şekilde;

Enerji ve Madencilikte; Park Teknik, Park Elektrik, Silopi Elektrik üretim, Park Toptan Elektrik, Konya Ilgın Elektrik
Cam ve kimyasallar; Eti Soda,Ciner Resources LP,Kazan Soda, Park Cam
Medya; Habertürk TV,Bloomberg TV,Show TV, Habertürk.com, Ciner Yayın Holding,C Yapım Filmcilik
Denizcilik; Ciner Denizcilik, Park Denizcilik

Kasımpaşa Spor Kulübü, Ciner Hava Taşımacılığı,Havaş Turizm,Larespark Hotel, Denmar Depoculuk,Park Sigorta diğer etkinlikler kapsamında yer alırken Türk ekonomisine ivme kazandırmak adına sürdürülen ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalara da ivme verilme amacı taşınıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)