DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'nin Ankara mitingi

CHP'nin Ankara mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-31 20:07:36
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçmişte şu veya bu nedenle iktidar partisine oy veren yurttaşlara seslenerek, "Ben onlar gibi düşünmüyorum, benim saray merakım yok, benim altın klozetli tuvalet merakım yok, benim köşeyi dönme merakım yok, ben sadece ve sadece bu ülkenin güzel insanları için çalışıyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Anadolu Meydanı'nda düzenlenen miting alanına eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile geldi.

Alandakileri selamlayan Kılıçdaroğlu, "Öyle anlaşılıyor ki Ankara şaha kalkmış, başkent, başkentliğini yapmış" diye konuştu.

CHP iktidarında hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğimi belirten Kılıçdaroğlu, Ankara'yı dünya markası haline getireceğini söyledi.

"Birlikte çalışarak, emek harcayarak, bölünmeyerek, ayrışmayarak, 'güzel bir Türkiye, güzel bir Ankara' diyeceğiz" ifadesini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu, "7 Haziran, sadece bizim için değil, Türkiye ve dünya için yeni bir başlangıç olacak. 7 Haziran'da umudu olan Türkiye'ye hep beraber 'Merhaba' diyeceğiz. Kimseyi kırmadan, dökmeden, barış, huzur içinde sandığa gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar "proje üretememekle" eleştirildiklerini aktaran Kılıçdaroğlu, bu seçimlerde önemli projelerle halkın karşısına çıktıklarını belirtti.

Merkez Türkiye Projesi'ne değinen Kılıçdaroğlu, projeyi "Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacak, marka ülke yapacak yüzyılın projesi" olarak tanımladı.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin coğrafi üstünlüğünü ve genç nüfusunu göz önünde bulundurarak bir gelecek programı yaptık. Türkiye, bu projeyle denizi olmayan ülkelerin küresel limanı olacak. Türkiye, bölgesinin en güçlü devleti olacak. Bunun için çalıştık, bunun için ürettik. Düne kadar 'CHP, proje üretemez' diyenler, 'Efendim bu, benim kitabımda vardı' diyenler, senin kitabında yok kardeşim, senin ufkun yok, sen dünyayı, Türkiye'yi bilemezsin, genç nüfusu bilemezsin, onların geleceğini çizemezsin. Göreceksiniz, projeyle genç nüfusumuz iş imkanı bulacak, 2 milyon bin 200 kişiye yeni iş imkanı yaratıyoruz.

Proje, bütün bölgenin barış güvencesini sağlayacak, bu proje sadece bizim değil, Asya'nın, Avrupa'nın beklediği proje. 13 yıldır iktidardalar, neden bunu düşünemediler? Çünkü onlar ceplerini çünkü yandaşlarını düşünüyorlar. Ankara, şunu unutma Ankara: Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu, halk için çalışır."

CHP iktidarında herkesin Türkiye ile gurur duyacağını savunan Kılıçdaroğlu, amaçlarının Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak olduğunu söyledi.

- "Kuvayimilliye ruhundan geliyoruz"

"Kuvayımilliye ruhundan geliyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, hiç kimseyi ötekileştirmeyen gelenekten geldiklerini, insanları sevdiklerini, halka inandıklarını ve halkı baş tacı yapacaklarını kaydetti.

İktidar partisinin, "Biz yasaklarla, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele edeceğiz" diyerek oy istediğini, vatandaşların da bu nedenle oy verdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "13 yıldır iktidardalar, tam 13 yıl. Mevcut hükümeti iktidar yaptınız, size söz verdiler, Allah aşkına 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum, oy verdiğimiz parti sizin düşündüğünüz parti değil, sizi kandırdı, sizi aldattı, 'Yolsuzlukları önleyeceğim' dedi, gırtlaklarına kadar yolsuzluğa battı" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de 17 milyon yoksul bulunduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

"77 milyon yurttaşıma sesleniyorum, gün değişti, artık değişim zamanı. Huzur içinde bir süreç, her evde bereketin olduğu bir süreç. Sokaklarında özgürce gezdiğimiz bir Türkiye. Bu süreci başlatacağız. Geçmişte şu veya bu nedenle iktidar partisine oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Ben onlar gibi düşünmüyorum, benim saray merakım yok, benim altın klozetli tuvalet merakım yok, benim köşeyi dönme merakım yok, ben sadece ve sadece bu ülkenin güzel insanları için çalışıyorum."

Taşeron sistemini kaldırma sözü verdiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, bunu yaparken kesinlikle parti ayrımı gözetmeyeceğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, "Unutma Türkiye, ben kimsenin ekmeğiyle oynamam, kimsenin hakkını yemem. Taşeron işçileri, hangi partiyi desteklerse desteklesinler, CHP iktidarında kadro sahibi olacaklar. Ben onların güvencesi olacağım" diye konuştu.

- "Sen de Kemal kardeşine güven"

Projelerini açıkladığı zaman kendisine "Kaynağı nereden bulacağının" sorulduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Nereden bulacaksın' diyenlere sesleniyorum. Sevgili Türkiye, size sözüm sözüm söz, ben sabahın 06.00'sında oğluma telefon edip 'Oğlum, paraları sıfırla' demeyeceğim. Benim bakanlarımın, çocuklarımın yatak odasında boy boy para kasaları, içi dolu ayakkabı kutuları olmayacak çünkü her kuruşun hesabını bu büyük millete vermeye yemin ettim. Kul hakkı yedirmeyeceğim" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Mütedeyyin kardeşlerime sesleniyorum. Hiçbir inancı siyasete malzeme etmedim. Sevgili mütedeyyin kardeşim, kendi inancını birilerine malzeme yaptırma. Sen, temiz bir insansın, seni seviyorum, sana güveniyorum ama sen de Kemal kardeşine güven, bil ki Kemal kardeşin kul hakkı yemedi, yemeyecek. 2002'de iktidar oldular, söz de garip gurebanın dostuydu bunlar. Milyarlık arabaları çerez parası görmeye başladılar. Bunlara dersi demokratik yollardan vereceğiz, beraber yürüyeceğiz, omuz omuza yürüyeceğiz.

Kimseyi ayırmadan, kavga etmeden. Onlar iktidardan gitmemek için her türlü provokasyonu yapabilir ama biz dikkatli olacağız, halkımıza güveneceğiz, bu güzel ülke için çalışacağız."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Yeloğlu

Kardeşim bazıları hala anlamıyorlar.Diyanet imsak vaktinin belirlenmesinde Ayet ve Hadisleri ölçü almıyor.Astronomların hesaplarını esas alıyor.Oysa astronomi incelemelerinde UFKU değil.ufuktan 400 km üstünü inceliyor.Kuran ve Hadis ise ufka bakıp imsak vaktini belirlememizi istiyor.Hangisine uymak İslamidir ,söyler misiniz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş