DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP’li Sertel: HDP’nin oyları düşecek

CHP İzmir Milletvekili Aday Adayı Atilla Sertel, 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde HDP'nin oylarının düşeceğini iddia etti.

7 Yıl Önce
2015-09-15 11:47:49

CHP'den İzmir Milletvekili Adayı olmaya hazırlanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Atilla Sertel, İhlas haber Ajansı'na yaptığı ziyarette, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İzmir'de partisinin oylarını arttırmak için gidemedikleri yerlere, ikna edemedikleri insanlara gittiklerini belirten Sertel, “HDP'ye, MHP'ye, AK Parti'ye oy veren insanların yanına gidip neden CHP'ye oy vermeleri gerektiğini anlatıyorum. CHP'nin izlediği çizginin aslında toplum tarafından olumlu karşılanması ve o olumluluğun önümüzdeki seçimde oya yansıyacağını görmek beni mutlu ediyor” dedi.

“CHP'DEN HDP'YE OY GİTTİ”

“İşin gerçeğinde CHP'den HDP'ye oy gitmiştir, bunu biliyorum” diyen CHP'li Sertel, AK Parti'den ve aydın kesimden de HDP'ye oy gitmiştir. Bu seçimde CHP, kendi bünyesinden HDP'ye giden oyların yanında HDP'nin oylarının bir kısmını da alacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Sertel, “Bölünmez bir bütün içerisinde, aynı bayrak altında, herkese yetecek bu topraklarda kardeşçe yaşayacağımız bir Türkiye'yi yeniden inşa etmeliyiz. Bu dönem hızla aşılmalı. Herkesin bu ülkeye vereceği çok şey var” diye konuştu.

“SADECE RESMİ NİKAHIM VAR”

7 Haziran'da yapılan seçimler öncesinde Yüksek Seçim Kurulu'nun(YSK) devlet görevinde bulunduğu iddiasıyla tartışmalı bir şekilde adaylığını iptal etmesine atıfta bulunan Sertel, “Bana ‘resmi bir şey kaldı mı' diye soruyorlar. ‘Bir tek resmi nikahım kaldı' diyorum. Resmi kurumların önünden bile geçmiyorum. Geçen gün belediyeye gittim, zabıt tuttuk ‘buraya sadece çay içmeye gelip ayrılmıştır' diye” şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hüseyin kaya

Cumhurbaskanim bizim samsun ayvacik belediyesi calismiyor yollar kötü de kötü cumhurbaskanim dilekce verdim ayvacik imza atip yollamis bu yüzden yollara bak nasil oy verelim diyor yoksa ayvacik 100 de 81 değil 100 100 olurdu cumhurbaşkanı m sizi çok seviyorum Samsun ayvacik Döngel Mah koseler sokak

Görüş Bildir Bizimle Paylaş