DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'li Muğla Belediyesi 4 bin ağaç kesecek

CHP'li Belediye katı atık depolama tesisi projesi için 4 bin ağaç kesecek.

17.05.2016 16:46:56

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesince ilçeye bağlı Mumcular Mahallesi'ne yapılması planlanan tesis için bölgede ağaçların kesileceğini ve çevre kirliliğinin oluşacağını öne süren yüzlerce kişi, şiddetli yağışa rağmen bir araya geldi ve kararı protesto etti.

Gruba, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de destek verdi. Milletvekili Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyle bölgede binlerce ağacın yok olacağını öne sürdü.

4_20

"ORTALIĞI AYAĞA KALDIRANLAR NEREDE?"

Mahalle muhtarının daveti üzerine geldiklerini ifade eden Öztürk, "Bize bir takım bilgiler verildi. Burada bir vahşi çöp depolama tesisi yapılıyor. Bu ne demektir? Buradaki bin dönümlük alanda 4 bin ağaç kesilecek. Bir tane ağaç kesildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede? Artvin'deki köylümüz köylü de buradakiler değil mi?" dedi.

1_33

"O KADAR BOŞ ALAN VARKEN.."

Doğal alanların da yok edileceğini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu: "Burada vatandaşlarımızın doğal alanları yok edilecek. Bu vatandaşlarımızın hakkı yok mu? Ben her konuda görüş bildiren tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum, çevreci dernekleri buraya davet ediyorum. Lütfen gelsinler, bu vatandaşlarımızın çilesini ve mağduriyetini yerinde tespit etsinler. Ben milletvekili olarak onların yanında durmaya devam edeceğim. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de sesleniyorum, bu tesisi, Muğla genelinde yapacağımız çok fazla alan var. Ağaçlarımızın kesilmeyeceği bir sürü alanımız varken, Mumcular'da TOKİ'ye tahammül edemeyen milletvekillerini de buraya davet ediyorum. Mumcular'ı çöplüğe layık görüyorlar."

3_28

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINACAK

Öztürk, atık tesisine değil, yapılacağı alana karşı olduklarını vurguladı.

"Ne Mumcular ne de Bodrum çöplük alanı olmamalı. Bu tesis buraya uygun değildir" ifadesini kullanan Öztürk, konuyu Meclis gündemine taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi.

2_29

AĞAÇLARA SARILDILAR

Konuşmaların ardından vatandaşlar, kesileceği belirtilen çam ağaçlarına sarılarak protesto gösterisinde bulundu. Bu sırada milletvekili Öztürk de bir ağaca sarılarak vatandaşlara destek verdi. Öte yandan, basın açıklaması sırasında bölgede çok sayıda jandarmanın tedbir aldığı gözlendi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş