DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'li İlhan Kesici: Türkiye dünyanın bir numarası

Türkiye'de yapacağı yatırım nedeniyle Volkswagen’i sıkıştırdıklarını belirten CHP'li İlhan Kesici, 'Ne Bulgaristan ne Romanya ne hiç biri. Türkiye’nin otomotiv iş gücü dünyanın bir numarası.' ifadelerini kullandı.

2 Yıl Önce
2020-01-05 17:00:19

Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katılan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Kesici, Volkswagen'in Türkiye'ye yapmayı düşündüğü yatırımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Ekonomimizi de dağıtıyorlar, batırıyorlar. Böyle bir şey yok! Neden yok, Yabancıların Türkiye'de yatırımı ne kadar? 250 milyar dolar. Bu rakam çocuk oyuncağı değil. Bizden 447 milyar dolar alacağı var. Ben batarsam senin alacağın gider. O yüzden etti 700 milyar dolar. Bu haldeyken Volkswagen'in Türkiye'de Manisa'ya yatırımı olacak. İç kamuoyu Volkswagen'i çok sıkıştırıyor anti Türkiye bir hava var. Sebebi bizim kara kaşımız kara gözümüz değil. Sebebi şu Türkiye'nin otomotiv iş gücü dünyanın bir numarası. Ne Bulgaristan ne Romanya ne hiç biri. Türkiye'nin otomotiv iş gücü dünyanın bir numarası." .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş