DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cezası cami temizlemek

'Korsan CD satmak' suçundan hakkında verilen 10 ay 10 gün hapis cezası 6 bin TL'ye dönüştürülen 39 yaşındaki Fuat M., bunu ödeyemeyince 'Serbest Denetimlik Yasası' uyarınca oturduğu Avcılar'da bir caminin temizliğini yapmaya başladı.

18.06.2015 10:46:12


İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin işyerine yaptığı baskında işyerinde bir miktar bandrolsüz CD sattığı belirlenen Fuat M. hakkında Anadolu Adliyesi Kartal Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Dava sonunda Fuat M. suçlu bulunurken, verilen 10 ay 10 günlük ceza, 6 bin TL para cezasına dönüştürüldü. Ancak, sanık bu parayı ödeyecek ekonomik gücü bulunmayacağını bildirince 6 bin 352 Sayılı Denetimli Serbestlik Yasası uyarınca kamuya hizmet veren bir kurumda görevlendirilmesi kararlaştırıldı.

Fuat M.'nin oturduğu yer göz önüne alınarak Avcılar Müftülüğü'ne bağlı Ambarlı Mahallesi'ndeki Siteler Camii'nde temizlik yapmasına karar verildi. Yasa uyarınca yapılan hesaplama ile 2 saati 1 gün, 4 saati 2 gün olmak üzere 5 ay 5 gün düzenli olarak 4 saat temizlik yapması kararlaştırıldı. Fuat M., yasalara saygılı olduğunu, evine yakın, cami gibi kutsal bir yerde temizlik yaparak kendisine verilen cezayı çektiği için şikayetçi olmadığını, Serbest Denetimlik Yasası'nın 2 yıla kadar olan tüm suçları kapsamasının yerinde olacağını söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat AKIN

Iran eskiden kendisine hedef olarak hep Israili gosteriyordu. Soyleyin degisen ne oldu? Iran neyi degistirdi? adamlar ayni sekilde fazlasiyla zulumlerine devam ediyorlar.Iran Bati ile anlastiktan sonra hedefini Israilden ISID'e cevirdi. Niye?Cunku Bati onlara sii yayilimicigini engellemiyecekleri ve yardim edecekleri sozunu Verdi.Iran Devrimi bitmistir. Simdilik mezhebci bir devlet yapisi var ama zamanla yerini bati yanlisi sekuler bir rejime devredecek gibi gorunuyor. Iran Islam dunyasinda bitmistir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan