SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Cemal Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin resmi belgeler yayınlanıyor

Cemal Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin resmi belgeler yayınlanıyor

ABD'de faaliyet gösteren Açık Toplum Adalet Girişimi Platformu, geçen yıl Ekim ayında İstanbul'daki Suudi konsolosluğunda katledilen Cemal Kaşıkçı'nın cinayetiyle ilgili resmi belgeleri yayınlamaya başladı.

Cemal Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin resmi belgeler yayınlanıyor
17.8.2019 13:46:26

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Açık Toplum Adalet Girişimi (The Open Society Justice Initiative) ABD Bilgi Özgürlüğü Yasası (US Freedom of Information Act-FOIA) kapsamında Kaşıkçı cinayetine ait resmi belgeleri internet sitesi üzerinden yayınlamaya başladı.

TÜM BELGELER GEÇEN AY YARGIYA TESLİM EDİLDİ

Middle East Monitor'un aktardığına göre haber, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin geçen ay ABD'li yargıç Paul A. Engelmayer'e tüm belgeleri teslim etmesinden sonra geldi.

HER AY 5 BİN SAYFA YAYINLANACAK

Yargıcın, Devlet ve Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen 300 bin sayfadan her ay 5 bin sayfa yayınlanması gerektiğini belirttiği kaydedildi.

Yargıç Engelmayer, konunun önemini ve acil olarak ele alınması gereğini vurgularken; FOIA'nın belgeleri yayınlama talebi Aralık ayında ulaştığında Kaşıkçı'nın ölümünün ilk sayfa haberi olduğunu, fakat bu talebe cevabın Nisan ayında yapıldığını söyledi.

Yargıç, "O zamandan beri Kaşıkçı'nın kaybolması ve Suudi Arabistan nezaretinde öldürlümesine ilişkin gerçekler ve iddialar var. Halkın, politikacıların ve gazetecilerin yoğun ilgisi devam ediyor" dedi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR