DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Cemaatten 3 kişi Erdoğan ile görüşmek istedi'

Hüseyin Gülerce, cemaatten 3 kişinin sulh amaçlı Erdoğan ile görüşmek istediğini ancak Fethullah Gülen tarafından bunun öğrenilip engellendiğini anlattı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 16:09:27

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın sunduğu Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce "Cemaatten üç kişi Sayın Erdoğan ile sulh için görüşmek istedi, bunu öğrenen Fetullah Gülen bu görüşmeyi istemedi ve o üç kişi hizmetten atıldı" dedi.

"Benim dışımda hizmetin çok önemli iki ismi sulh için Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istedi" diyen Gülerce, "Bu arkadaşlardan biri Sayın Erdoğan'ın evinde uzun bir görüşme yaptı. Hava çok güzel yumuşatıldı. Fakat bu arkadaş bu görüşmeyi Fetullah Gülen'e bildirmedi. Onun telefon dinlemelerinden bu görüşmeyi öğrendiler" şeklinde konuştu. Gülerce şöyle devam etti:

'HİZMET HAREKETİNDEN ATILDILAR'

"Sonra yanına ikinci arkadaşı alıp Sayın Erdoğan ile randevulaştı. Onunla görüşmeye gidecekti, o arada Pensilvanya'dan talimat geldi. Yanlarına bir arkadaş daha alacaklardı. O da Zaman'da bir yıl kadar genel müdürlük yaptı. Bu üç kişinin Erdoğan ile görüşmeye gideceği telefon görüşmelerinden öğrenildiği için Pensilvanya'da talimat geldi, üçü de hizmetten atıldı."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sedat

Cemaat yanaşması akpden yüz bulamamış bu adamın kara çalmaktan başka bişi olmayan yazılarının kıymeti mi var. Ne anlar bu işlerden bu adam.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş