DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9089 ₺

EURO

18,2686 ₺

ALTIN

1.022,86 ₺

BİST

2.913,30 ₺

Can Ataklı'nın CHP'deki cinsel taciz olayına ilişkin yorumu: Yollu diye düşünmüş olabilir

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan 20 yaşındaki D.A., eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A.'dan kendisine tacizde bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olmasının ardından CHP çevresindeki tartışmalar sürüyor

2 Yıl Önce
2020-12-03 14:05:06

Cinsel saldırı suçlaması

Savcılıkta "müşteki" sıfatıyla ifade veren D.A., şüpheli G.Ö.A.'yı bir siyasi partinin gençlik kolunda görev almaları nedeniyle tanıdığını belirterek, şunları kaydetti:

"12 Mart'ta Ümraniye'de parti faaliyeti ile ilgili konularda bir araya geldikten sonra aynı mahallede oturduğumuz için aynı araçla oturduğumuz bölgeye geldik. Araçta başkaları da vardı. Diğer arkadaşları yolda bıraktık. G. isimli arkadaşım indikten sonra G.Ö.A. arkadaşımın da duyacağı şekilde bana ön koltuğa, yanına oturmamı söyledi. Ben önce istemedim ama bana şakayla 'Ben senin şoförün müyüm?' dediği için ön koltuğa geçtim. Bana kız arkadaşı ile arasının bozuk olduğunu, benimle yarım saat kadar dertleşmek istediğini söyledi. Ben de kabul ettim."

Soruşturma başlatıldı

Bunun üzerine araçla Dudullu tepesine gittiklerini ve bir banka oturduklarını anlatan D.A., burada bir süre G.Ö.A.'nın kız arkadaşından bahsettiğini, kendisinin de tavsiyelerde bulunduğu dile getirdi. D.A., kalkması gerektiğini belirterek araca bindiklerini, G.Ö.A.'nın araçta kendisine sarılıp öptüğünü ve tacizde bulunduğunu öne sürdü.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, D.A.'nın şikayeti üzerine G.Ö.A. hakkında "cinsel saldırı" suçundan soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında savcılıkça ifadesi alınan şüpheli G.Ö.A.'nın, suçlamaları kabul etmediğini söylediği öğrenildi. Şüpheli G.Ö.A. hakkındaki soruşturma sürüyor.

Mağdur avukatından açıklama

Öte yandan mağdur D.A.'nın avukatı Orkun Can Kumkumoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, müvekkilinin yaklaşık 9 ay önce gönüllü olarak siyasi faaliyetlerde bulunduğu CHP'nin Ümraniye ilçe teşkilatında, gençlik kolları başkanı olan kişinin cinsel tacizine maruz kaldığını savundu.

Kumkumoğlu, "Ne yazık ki birkaç gün önce Twitter'da yapılan ve polemik içeren birtakım paylaşımlar neticesinde olay ve müvekkilim siyasi bir tartışmanın mezesi haline getirilmiştir. Bu süreçte CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İl Gençlik Kolları Yönetimi ile tarafımızca görüşmeler sağlanmış olup, olayın üzerini kapatmaya çalıştıkları yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerini kullandı.

Ataklı'nın yorumu: Herhalde yollu

CHP'deki taciz ve tecavüz skandalına tepkiler sürerken, TELE1'de canlı yayın programı yapan Can Ataklı, taciz olayı ile ilgili "Buraya kadar geldik. Bu herhalde yollu" diye düşünmüş olabilirler" dedi. Tacizi 'hoş olmayan bir olay' olarak niteleyen Ataklı, taciz olaylarının günlük hayatta olabileceğini söyledi. Ataklı, tacize tepki gösterenler hakkında ise 'Melanet yuvası' yakıştırmasında bulundu.

0x0-can-ataklidan-chpdeki-taciz-ve-tecavuz-hakkinda-skandal-sozler-yollu-diye-dusunmus-olabilir-1606926581915

Kaftancıoğlu: Yarkadaş şov yapıyor

Tacize tepki koyan eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlandı. Yarkadaş, Kaftancıoğlu'nun taciz iddialarının üstünü örtmeye çalışan bir tutum içinde olduğunu ima etti.

  .

YORUMLAR (1)

Baba

Kendi hanımının başına gelse o da mı yollu olmuş oluyor?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş