DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Camide 'kimlik sorgulama' skandalı

Esenyurt'taki Solarkent sitesinde bulunan camide cuma namazı kılmak isteyenlere kimlik kontrolü yapılması tartışmalara yol açtı.

7 Yıl Önce
2015-05-29 15:04:47

Yeni Şafak gazetesinden Süleyman Hatısaru'nun habere göre; İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bulunan Solarkent sitesinde her hafta Cuma günü bir skandal yaşanıyor. Site içerisinde bulunan Solarkent Camii'nde cuma namazını kılmak için gelen vatandaşlara kimlik sorgulaması yapılıyor. Site yönetimi tarafından alınan karara göre, yanında kimlik bulunmayan vatandaşın camiye girmesi yasak.

 

Solarkent Camii'nin site çevresinde bulunan tek cami olması nedeniyle cuma namazına katılım yoğun oluyor. Güvelik kulübesi önünde tek tek kimlik kontrolü yapılması ve iznin haftalardır alınamaması tartışmalara neden oldu.
İl müftülüğü tarafından Solarkent Camii'ne atanan imam Elyesa Baykan ve site ahalisi, yönetimin kararından şikayetçi. İmam Baykan'ın site yönetimiyle defalarca görüşmesine rağmen vatandaşların camiye alınmasına izin verilmedi. İl ve ilçe müftülüğüne bildirilen durum için vatandaş sonuç bekliyor.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet Güllüoğlu

Cuma namazının sıhhatinin şartlarından biri girişin serbest olmasıdır. O sitede kılınan cuma namazı sahih değildir.

mehmet yılmaz

gereksiz bir güvenlik uygulaması, hem saçma hemde abartılı. birazda cami ve namaza karşı hoşnutsuzluk kokuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş