DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9280 ₺

EURO

16,8649 ₺

ALTIN

945,05 ₺

BİST

2.388,42 ₺

Bursa'da umre dönüşü 14 gün kuralına uymayan kişi karantinaya alındı

Bursa'da, umreden döndükten sonra 14 gün kuralına uymadığı belirlenen kişi karantinaya alındı. Orhangazi ilçesinde koronavirüsle ilgili bulunduğu iddia edilen bir şüpheli de gözaltına alındı.

2 Yıl Önce
2020-03-18 18:05:52

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 10 gün önce umreden dönen 76 yaşındaki kişi, 14 gün kuralına uymayarak günlük işleri için çarşıya çıktı.

Komşuları, uyarılarına rağmen ertesi gün de dışarı çıkan bu kişiyi sağlık ve emniyet birimlerine bildirdi.

İhbarı değerlendiren sağlık ekipleri, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 284. maddesi uyarınca söz konusu kişiyi zorunlu gözlem altına aldı.

Daha önce de sağlık kontrolleri yapılan bu kişide herhangi bir bulguya rastlanılmadığı, kendisinin, koronavirüsün kuluçka süresi olan 14 günün ardından taburcu edileceği bildirildi.

ASILSIZ HABER PAYLAŞAN 1 KİŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili asılsız paylaşımda bulunduğu iddia edilen şüpheli gözaltına alındı.

İlçeye, obez bir hastayı almaya gelen Sağlık Bakanlığına ait bir ambulansın görüntülerini, koronavirüslü bir hastayı almaya geldiği iddiasıyla sosyal medya hesapları üzerinden yayan kişi, Orhangazi Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında "halk arasında korku ve panik yaratmak" suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı.

Şüpheli H.Ş. (29) polise verdiği ifadede, videoyu şaka olsun diye çekip kendi arkadaş grubu arasında paylaştığını ve videonun bu şekilde yayıldığını öne sürdü.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş