SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
'Bu yılın ilk 3 ayındaki ölüm oranları önceki yılın ilk üç ayından daha düşük'

'Bu yılın ilk 3 ayındaki ölüm oranları önceki yılın ilk üç ayından daha düşük'

'2018-2019 yıllarına ait Ocak, Şubat, Mart aylarını kapsayan ölüm istatistiklerini inceleyin. Bu yıl ölenlerin oranı önceki yıllara göre daha düşük. Bu durum, Avrupa'da da aynı.'

'Bu yılın ilk 3 ayındaki ölüm oranları önceki yılın ilk üç ayından daha düşük'
5.4.2020 13:35:42

DikGazete yazarlarından Ömür Çelikdönmez, koronavirüsü nedeniyle yaşanan can kayıplarının psikolojik etkilerinden yola çıkarak, bu sene yaşanan ölümlerin geçtiğimiz son iki yılın ilk 3 ayındaki ölüm oranlarından daha az olduğunu söyledi.

İşte yazının ilgili kısmı:

Daha önce sizlere bir tavsiyem olmuştu; “evde kalın hayatta kalın, aklınıza mukayyet olun” diye, hatırladınız mı? Aklı başında olanlara bir önerim var. 2018- 2019 yıllarına ait Ocak, Şubat, Mart aylarını kapsayan ölüm istatistiklerini inceleyin. Bir de bu yıl bu aylarda özellikle Mart ayında açıklanan ölüm sayısını inceleyin. Sonuç; bu yıl ölenlerin oranı önceki yıllara göre daha düşük.

Bu durum, Avrupa'da da aynı. Avrupa İstatistik Ofisi Eurostat'ın, Dünya Nüfus Günü'nde yayınladığı tahmini rakamlara göre 2018'de yaklaşık 5,3 milyon kişi hayata gözlerini yumarken 5 milyon bebek dünyaya 'merhaba' dedi.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl, yani 2019'da “Pandemi İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” üzerinde çalışmıştı.

Yüzlerce uzmanın araştırmaları, bilgi havuzunda toplandı ve sistemleştirildi.

Türkiye'yi bugüne, zor zamanlara “koronavirüsle mücadele”ye hazırladılar.

2020-04-05_13h38_33
2020-04-05_13h43_02

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR