DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bu yılın fıtır sadakası belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2015 fıtır sadakası miktarını 11 lira 50 kuruş olarak tespit etti.

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:11:26

AA'nın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, 2015 fıtır sadakası miktarını belirledi. 

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2015 fıtır sadakası miktarını tespit etmek üzere Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit başkanlığında toplandı.

Müzakereler sonucu, bu sene ramazan ayının başlangıcından, gelecek yılın aynı dönemine kadar en düşük fıtır sadakası miktarı 11 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Bu tutarın, ayni veya nakdi ödenebileceği bildirildi.

Tespit edilen miktarın üst sınırı bulunmuyor. Herkesin, hayat standartlarına göre asgari günlük gıda harcamalarına denk düşecek meblağı vermesi tavsiye ediliyor. 

Din İşleri Yüksek Kurulu, fıtır sadakasını "yaratılmış ve ramazan orucunu tutup iftar etme imkanını elde etmiş olmanın şükrü için, dinen zengin olup ramazan ayının sonuna yetişen Müslüman'ın belirli kimselere vermesi vacip bir sadaka" diye açıklıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adıyaman

Kürtlere akıl veren çokmuş. aklınızı kendinize saklayan. biz adalet, barış ve hakkımızı istiyoruz. hakkımızı talep etmemiz sizin hakkınızdan bir şey eksiltmeyecek. bizi beraber büyütecek. güzel kardeşlerim akıl verceğinize niye bizde olan kürtte yokun hesabını yapın ve Allah tan korkun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş