SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Bu uygulama ile bilgileriniz çalınıyor

Android cihazar için yaygın olarak kullanılay 'GO Keyboard' adlı uygulamanın, kullanıcı bilgilerini çaldığı ortaya çıktı.

Bu uygulama ile bilgileriniz çalınıyor
25.09.2017 01:03:28

Google Play Store'dan indirilebilen GO Keyboard uygulaması Android kullanıcıları tarafından oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle emoji desteği nedeniyle sevilen uygulamanın bazı bilgileri şüpheli 'IP'lere gönderdiği ortaya çıktı. AdGuard isimli reklam bloklama üzerine çalışan bir şirket, uygulamanın indirilmesi sırasında yaptığı testlerle doğruladı. Google tarafından ise konu hakkında bir cevap verilmedi.

goic

TouchPal uygulaması üzerine başlatılan bir inceleme sırasında, karşılaştırma verisi oluşturmak için indirdikleri GO Keyboard'un, indirme işlemi sırasında oluşturduğu anormal web trafiği şüpheleri üzerine çekti. AdGuard yetkilileri bu anormal web trafiğinden ötürü bir inceleme başlattı ve ilginç sonuçlara ulaştı. Android versiyonu, Google hesabınız, cihazınızı hangi dilde kullandğınız ve ağ tipine kadar bir çok gerekli gereksiz bilgiyi size haber vermeden toplayan klavye uygulamasının, bu bilgileri düzinelerce 3. Parti "tracker" ve reklam ağlarına gönderdiği anlaşıldı.


    YORUM YAZ
Bayramdır..
Bayramdır..

22.08.2018 08:54:11
Bayram ve ahvalimiz
Bayram ve ahvalimiz

22.08.2018 08:52:49
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR