DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1055 ₺

EURO

17,3614 ₺

ALTIN

966,58 ₺

BİST

2.375,00 ₺

'Bu İslam aleminin sessizliğinin sonucudur'

Filistin Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Şeyh Edis, 'Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerinin Ramazan ayında da devam etmesi Arapların ve İslam aleminin sessizliğinin sonucudur.' dedi.

6 Yıl Önce
2016-06-28 16:08:38

Filistin Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Şeyh Yusuf Edis, Yahudi yerleşimcilerinMescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerinin Ramazan ayında da devam etmesinin "Arapların ve İslam aleminin sessizliğinin" sonucu olduğunu söyledi.

Şeyh Edis, son günlerde Aksa'da yaşanan gerginlikler ve Yahudi yerleşimcilerin ihlallerine dair AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerinin Ramazan ayında da devam etmesi Arapların ve İslam aleminin sessizliğinin sonucudur." dedi.

Ramazan ayının son 10 gününde artan söz konusu tacizlerin, "İslam ümmetinin duygularını" ihlal ettiğini belirten Edis, "Arapların ve İslam ümmetinin Aksa'ya yönelik ihlaller karşısında acilen harekete geçmesi gerekiyor." diye konuştu.

İsrail'in Mescid-i Aksa konusunda emrivaki yaptığını söyleyen Edis sözlerini şöyle tamamladı:

"Aksa, tamamen İslami bir mekandır ve ne zaman istersek oraya girmek, namaz kılmak, itikafa girmek bizim hakkımızdır. İşgalciler, buna karışamaz."

.

YORUMLAR (1)

serhat

Bu kadar müslüman var ama orada yaşayan gariplerin kardeşleri yok yani biz gerçek manada iman etmediğimiz için kardeş olamadığımız için sesimiz çıkmıyor, sesimiz çıkmadığı için de bir avuç yahudi onlara zulüm ediyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş