DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

BPW'den Gebze'ye 10 milyon avroluk yatırım

BPW'den Gebze'ye 10 milyon avroluk yatırım

7 Yıl Önce
2015-08-27 11:28:52
Almanya'nın treyler aksı üreter firması BPW, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık 10 milyon avroluk yatırım gerçekleştirerek üretime başlıyor.

BPW'den yapılan açıklamaya göre şirket, 2014 yılında yaklaşık 1,2 milyar avro ciroya ulaşırken büyüme hedefini tutturmak üzere de yatırımlarına devam ediyor.

Türkiye'de yatırım kararı alan ve pazarda yüzde 45'lik paya sahip olan BPW, Türkiye'deki ilk fabrikasını Gebze'de kurdu. Şirket bu yatırımla birlikte hem Türkiye pazarının yüzde 90'ına hitap eden aks tiplerini üretmeye, hem de 60 bin adetlik kapasitesi ile Türkiye'den bölge ülkelere ihracat gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BPW Yönetim Kurulu Başkanı Michael Pfeiffer, yatırımla birlikte sadece aks değil, üst yapı ürünlerinin de Türkiye'de üretilmeye başlanacağı bildirdi.

Türkiye'nin coğrafi konumu itibariyle transit geçiş noktası olması ve Türkiye tır/treyler parkı değerlendirildiğinde BPW olarak yatırım için en doğru adresin Türkiye olduğuna karar verdiklerini vurgulayan Pfeiffer, şöyle devam etti:

"Yatırım BPW'nin uzun vadeli planları çerçevesinde el aldığı bir konudur. Türkiye'nin halihazırda içinde bulunduğu geçici siyasi belirsizliğe rağmen BPW'nin Türkiye'nin geleceğine olan inancı tamdır. Bizim odağımız, yakalanacak istikrarla birlikte çok büyük bir ivme kazanılacağını düşündüğümüz orta ve uzun vadeli dönemdir. Çevre ülkelere de Türkiye üzerinden hizmet vermeyi ve burada gerçekleştirdiğimiz üretim ile ihracat yapmayı hedefliyoruz."

BPW Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Akbaş ise Türkiye'de yıllık 75 bin adetlik ve yaklaşık 140 milyon avro hacminde bir aks pazarı bulunduğunu kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cevdet

Faşist siyasal türk ırkçısı islamcılar, Kürt düşmanlığı sizi bitirecek. Kürtler türklerin bir parçası değildir ki onları da tek millet kavramına sokuyorsunuz bu bile asimilasyondur. İslamda Kürtleri türklüğün parçası yapmaya zorlamak yoktur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş