SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
BP CEO'sundan petrol fiyatları tahmini

BP CEO'sundan petrol fiyatları tahmini

BP CEO'su Bob Dudley, verdiği bir demeçte, petrol piyasası koşullarının önümüzdeki aylarda iyileşmesi gerektiğini söyledi.

BP CEO'sundan petrol fiyatları tahmini
6.2.2019 07:15:21

Timetürk Çeviri

OPEC görüşmeleri, Venezuela krizi ve İran yaptırımlarının gündemde olduğu ortamda petrol fiyatlarının nasıl etkilendiğini yorumlayan Dudley, 2019 yılı için “Petrol fiyatlarını tahmin etmek zor ama BP'yi 50 ila 65 $ arasında planlıyoruz” dedi.

Petrol fiyatlarına ilişkin uluslararası kriter olan Brent ham petrol, Salı günü öğleden sonra% 0,4 düşüşle 62,22 $ seviyesinde işlem görürken, West Texas Intermediate (WTI)% 0,5 düşüşle 54,30 $ seviyesinde yer aldı.

'Çok fazla belirsizlik var'

OPEC ve Rusya dahil müttefik üreticileri, küresel bir arz artışını önlemek için Ocak ayının başından itibaren üretim kesintisi yapma konusunda anlaştılar.

Ortadoğu egemen olan grup, petrol fiyatlarında cezai bir düşüşün sona ermesi için Ocak 2017'de Rusya ve diğer bazı ülkelerle ortak olarak arzın kapatılmasına başladı.

“Bütün bu belirsizlik, sahip olduğumuz bilinen birkaç olaya dayanıyor, İran ve Venezuela yaptırımlarından, ayrıca OPEC artı kesintilerinden..."dedi.

Kaynak: CNBC


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR