DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Blatter'den zorunlu program değişikliği

Blatter'den zorunlu program değişikliği

7 Yıl Önce
2015-05-28 12:17:41
FIFA Başkanı Sepp Blatter, yaşanan son olaylar nedeniyle bugün düzenlenen FIFA'nın sağlık konferansı ile UEFA'ya bağlı federasyonlarla yapacağı toplantıya katılamayacak.

FIFA sözcüsü Jiri Dvorak, yaptığı açıklamada, Başkan Sepp Blatter'in bugünkü programında katılması gereken FIFA'nın sağlık konferansı ile UEFA'ya bağlı federasyonlarla yapacağı toplantıda yer alamayacağını ve bu nedenle üzgün olduğunu söyledi.

FIFA'nın üst düzey yöneticilerinin rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındığı Zürih'te düzenlenen operasyon ile 2018 ve 2022 Dünya Kupası kapsamında "kara para aklandığı" gerekçesiyle açılan soruşturmanın Blatter'in kararında etkili olduğunu belirten Dvorak, "Yaşananlar, medyadan da takip edildiği gibi karmaşık bir durum ve Blatter'in programında değişikliğe yol açtı" diye konuştu.

Dvorak, Başkan Blatter'in FIFA'nın idaresiyle ilgili sorunlarla uğraştığını ve bu nedenle programında zorunlu değişiklikler yaşandığını da ifade etti.

FIFA Etik Kurulu, haklarında İsviçre ve ABD'de soruşturma açılan, aralarında FIFA başkan yardımcıları Jeffrey Webb ve Eugenio Figueredo'nun da bulunduğu 11 yetkilisine geçici hak mahrumiyeti cezası vermişti. Yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen başkanlık seçiminin yapılacağı 65. FIFA Kongresi, yarın başlayacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

takva

allahın laneti hizbullaha lanet edenlerin üzerine olsun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş