DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Blatter, başkanlık görevini bırakacak

Blatter, başkanlık görevini bırakacak

7 Yıl Önce
2015-06-02 20:48:11
FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter, görevinden istifa edeceğini açıkladı.

İsviçre'nin Zürih kentindeki FIFA merkezinde basın toplantısı düzenleyen Blatter, FIFA başkanlığı görevine devam etmeyeceğini ve önümüzdeki günlerde düzenlenecek başkanlık seçimine aday olarak girmeyeceğini söyledi.

Blatter, "FIFA için elimden geleni yaptım. FIFA başkanlık seçiminde mücadeleme devam ettim. Ama FIFA'nın sıkıntıları sona ulaşmadı. Başkanlığım gereken desteği almadı" şeklinde konuştu.

"Yerime gelecek başkanın acilen seçilmesi için olağanüstü başkanlık seçimi çağrısı yapıyorum" diyen Blatter, kongreye kadar görevine devam edeceğini belirtti.

FIFA'nın üst düzey yöneticilerinin gözaltına alındığı Zürih'te düzenlenen operasyonla, 2018 ve 2022 Dünya Kupası kapsamında "kara para aklandığı" gerekçesiyle geçen hafta açılan soruşturmanın gölgesinde düzenlenen kongrede Blatter, 5. kez başkanlığa seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kilic

ah kurd kardesim neden bahs ediyorson sanki sen azadlik ve demokrasinin sembolisin anlamamistik bunu simdiya kader sizin hedefiniz dostluk degil ppk pjak pyd kurursunuz batidan ermenilerden cesitli devletlerden destek alirsiniz dogu ve guney dogu turklerini terorla yurdundan edirsiniz yada simdi aerablari ve iranda kurve bicara sokulub bir yandan sulduzu iskal edib bas kesiyorsunuz bir yandanda ermeni lobisi gucune kendinizi insan sever insanlar anlatirsiniz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş