DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9636 ₺

EURO

18,3275 ₺

ALTIN

1.028,00 ₺

BİST

2.865,73 ₺

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu gerçek mi?

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu gerçek mi? İlk bölümüyle izleyiciyi ekran başına kitleyen ve büyük bir ilgi toplayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusunun gerçekliği merak ediliyor. Tarihte geçen 'Kanlı Noel' gecesinden bir parça ile başlayan dizinin konusu ne? Dizinin konusu gerçek mi, gerçekten yaşanmış mı?

1 Yıl Önce
2021-04-10 08:49:35

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu gerçek mi? İlk bölümüyle izleyiciyi ekran başına kitleyen ve büyük bir ilgi toplayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusunun gerçekliği merak ediliyor. Tarihte geçen "Kanlı Noel" gecesinden bir parça ile başlayan dizinin konusu ne? Dizinin konusu gerçek mi, gerçekten yaşanmış mı? 

Bir Zamanlar Kıbrıs konusu gerçek mi?

Tamamı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde çekilen, başrollerinde Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu ve Gülper Özdemir'in olduğu Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusu gerçek hikayeden alıntı. 1963 yılında Kıbrıs Rumlarının Kıbrıs Türklerine olan saldırısını ele alan dizinin, fragman sahnesi tarihe "Kanlı Noel Gecesi" olarak geçmiştir. 

1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk'ün lideri haline gelir.

"Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncusu Gülper Özdemir Kimdir?" Tıklayınız...

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş