DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Biden, Trump'u hedef aldı

ABD Başkan adaylarından Clinton'ın seçim mitingine katılan Biden, Trump'ı hedef aldı...

5 Yıl Önce
2016-08-15 23:40:03

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'ın seçim mitingine katılan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ın dış politika ve ulusal güvenlik hakkında herhangi bir fikre sahip olmadığını belirterek, "Bu adam ABD'nin başkanı olacak gerekli niteliklere sahip değil" dedi.

Clinton'ın Pensilvanya'nın Scranton kentinde gerçekleştirilen seçim kampanyasında ilk kez boy gösteren Biden, ABD'nin ilk kadın başkanının kadınlar ve genç kızlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını belirterek, "Bu onların hayatlarını değiştirecek" ifadesini kullandı.

Biden, 'zeki' ve 'zorlu' olarak tanımladığı Clinton'ın çalışan ve orta sınıfın hayatlarını iyileştireceğine inandığını dile getirerek, "Bu seçimde size yardım edebilecek sadece bir tek kişi var ve o da Hillary Clinton" dedi. 

Cumhuriyetçilerin adayı işadamı Donald Trump'ın ise ABD başkanlığı için gerekli niteliklere sahip olmadığını söyleyen Biden, Trump'ın orta sınıfa ilişkin hiçbir fikri bulunmadığına, ulusal güvenlik ve dış politika için tehlikeli bir aday olduğuna işaret etti.

Biden, Trump'ın dış politika deneyimi olmadığı gibi uluslararası meseleleri öğrenmeye de niyetli olmadığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'ABD'NİN NÜKLEER KODLARI TRUMP'A EMANET EDİLEMEZ'

"Beni hayrete düşüren de Trump'ın öğrenmek istemeyişi. Bu adam tam anlamıyla, bütün yönleriyle ABD'nin başkanı olacak gerekli niteliklere sahip biri değil." 

ABD'nin nükleer kodlarının Trump gibi birine emanet edilemeyeceğini vurgulayan Biden, "O bu kodu bilecek kalifikasyonlara sahip biri değil. Ona güvenilemez. Donald Trump'ın ABD'nin başkanı ve başkomutanı olmaya nitelikli biri olmadığına dair hiçbir şüphe yok" ifadesini kullandı.

ABD'nin 45'inci başkanını belirleyecek başkanlık seçimi 8 Kasım'da yapılacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş